İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dokunmatik Home Tuşlu iPhone 7 Görseli Sızdı

iPhone 7 ile ilgili sızıntılar kaldığı yerden devam ediyor. Uzun süredir home tuşunun kalkacağı yada dokunmatik bir tuş olacağı iddiaları gündemdeydi. Bugün o iddiaları desteleyen bir görsel sızdı.

İlk iPhone’dan beri var olan home tuşu zamanla iPhone’da farklı işlevleri yerine getiren önemli bir unsur haline geldi. Touch ID’nin de entegre edilmesi ile home tuşu iPhone’da güvenliği de sağlamaya başladı.

iPhone 5s’ten beri Touch ID özellikli home tuşunun etrafında gümüş metal bir halka bulunmakta. Mobil teknoloji sitesi Mobipicker’in paylaştığı yeni görselde home tuşunun etrafında gümüş metal halka yok.

image

Web sitesine göre görseldeki home tuşu klasik home tuşundan faklı olarak dokunmatik bir özelliğe sahip. Görsel doğru ise Siri’yi çalıştırma ve bunun dışındaki işlevleri yerine getirebilmek için artık tuşa basmak yerine dokunmak yetecek.

Görsele yakından bakıldığında iPhone 6s e göre çerçevenin biraz dar olduğu dikkat çekiyor. Cihazın üst tarafındaki deliklerin FaceTime kamera ve yakınlık sensörü olduğu düşünülüyor.

Çoğu zaman olduğu gibi bu görselin de gerçek olup olmadığı belli değil. Fakat kaynaklar Apple’ın bir dokunmatik home tuşu üzerinde çalıştığını ileri sürüyorlar. İddialarına destek olarak da Apple’ın aldığı patenti gösteriyorlar.

Mart ayında Apple, hafif basınca duyarlı Liquidmetal home tuşu patenti aldı. Patente göre yeni home tuşu 3D Touch ekran gibi basınca duyarlı bir ekran olacak.

2 Yorum

  1. kemalettin kemalettin 15 Haziran 2016

    3310 la mı çektin be mübarek

Yorumlar kapatıldı.