Dünyanın En Çok Tercih Edilen Kablosuz Kulaklığı AirPods Oldu

airpods-apple-cihaz-uyumu

Kablosuz teknolojiler geliştikçe, kablosuz kulaklık alma isteğide bu yönde gelişiyor. Araştırma şirketi Slice Intelligence tarafından toplanan verilere göre, kablosuz kulaklık satışları son iki yılda giderek artıyor ve Apple’ın gerçek kablosuz kulaklıkları olan AirPods, 2016’nın sonuna doğru piyasaya sürüldükten sonra diğer firmalara göre ön plana çıkmış durumda.

teknik destek

Veriler, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kablosuz kulaklık satışlarına dayandırılıyor ve Aralık 2016’da kulaklık satışlarından yapılan toplam gelir ile önceki yıl ile bir kıyaslama yapılıyor. Apple’ın kablosuz kulaklığı tanıtıp satışa sunmadan önceki durumu ile satışa sunduktan sonraki durumu arasında afaki bir fark mevcut.

AirPods-Kablosuz-Kulaklik-Pazari

AirPods piyasaya sunulmadan önce Beats, pazarın %24.1’ini elinde tutarken, AirPods piyasaya sürüldükten sonra pazar hakimiyeti %15.4’e kadar düşmüş. LG ve Samsung’unda AirPods’un satışından etkilendiğini görülebiliyor.

Apple, AirPods’un satış rakamlarına ilişkin ayrıntıları henüz paylaşmadı ancak Tim Cook, kablosuz kulaklık için “başarısız başarı” değerlendirmesinde bulunmuştu.

teknik destek

6 Comments

  1. Ben daha kimsenin kulağında görmedim ve en kalabalık bölgelerdeyım turkiyede henuz yaygın değil sanırım

Comments are closed.