İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Elon Musk Falcon Heavy hatasını itiraf etti

Elon Mush kısa süre önce gerçekleştiren ve dünyanın en güçlü roketi  olan Falcon Heavy’i uzaya fırlatmıştı.  Florida eyaletindeki Kennedy Uzay Üssü’nden gerçekleştirilen fırlatma başarısızlıkla sonuçlandı. Neden başarısız bir girişim olduğunu ise Elon Musk Twitter hesabından yaptığı bir açıklama ile duyurdu.

teknik destek

Geçtiğimiz hafta insanlık için son derece önemli olan bir olay gerçekleşti. Mars hayali için ilk defa dev bir adım atıldı. Elon Musk’ın şirketi SpaceX, Falcon Heavy roketini Mars yolculuğu fırlattı. Başarısız olan denemeden sonra gözler Elon Musk’a çevrildi. Oda ondan bekleneni yaptı ve sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Musk hatanın neden kaynaklandığı ile ilgili gelen srouya şu yanıtı verdi: Üç motorun ateşlenmesi gereken sistemde, iki motoru yeniden ateşlemek için yeterli yakıt sıvısı kalmamıştı. Düzeltilecek sorun açıkça ortada.

Falcon Heavy Mars’a ne zaman ulaşacak?

27 motoru olan Falcon Heavy adlı roket 2 milyon kilogram ağırlığaydı. Roket en güçlü olma özelliğini de taşıyor. Tesla’nın uzay aracının 6 ay sonra Mars’a ulaşması bekleniyor. Öte yandan Elon Musk’ın Mars konusunda yeni projelerinin olduğu ve ilerleyen dönemlerde bu projelerin hayata geçirilmesi bekleniyor.

teknik destek