İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En İyi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Özellikleri

Apple dün, “7’sinde görüşürüz” etkinliğide iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıttı. En yeni iPhone modellerine bakıldığı zaman bir önceki nesil iPhone’larla belirgin farklılıklar bulunmuyor gibi dursada aslında iPhone 7 ve 7 Plus’ta ağzına kadar dolu ileri teknoloji ve geliştirmeler yer alıyor.

teknik destek

Bu değişiklikler devrimci görünmeyebilir ama onlar kesinlikle telefonunuzun günlük kullanım deneyimini geliştirmeye yardımcı olacak şeyler. Bu yazımızda en iyi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus özelliklerini sizler için bir araya getirdik. Aşağıdan okumaya devam edebilirsiniz.

IP67 Sertifikası ve Üstün Su ve Toz Yalıtımı

ip67-iphone7

Tasarım aynı kalmış olabilir ama yeni iPhone’lar kesinlikle çok daha güçlü bir tasarıma sahipler. IP67 sertifikasına sahip olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la havuzda ya da herhangi bir yemek esnasında su dökülmesine karşın yüksek direnç mevcut. Ayrıca suya karşı direnç kadar toza karşı dayanımda söz konusu. 1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar suya dayanım gösterebiliyorlar.

Renk Seçenekleri

iphone7-tasarimi

Siyah ve Simsiyah, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la hayatımıza giriş yapacaklar. Yeniden konumlandırılmış anten çizgileri ve altta yer alan perspektif bir görüntü sunan çift hoparlör kesinlikle eşsiz bir görüntü ortaya koyuyor.

Bu iki yeni renk seçeneği kesinlikle diğer renk seçeneklerine göre daha cazip duruyor. Ama bir sorun var ki simsiyah renk seçeneği Apple tarafından yapılan açıklamaya görede daha rahat çizilmeye elverişli.

Simsiyah renk seçeneği sadece 128 GB ve 256 GB iPhone 7 ve iPhone 7 Plus varyantlarında kullanıma sunuluyor.

Simsiyah renk seçeneğine göre çiziklere karşı daha dirençli olan Siyah renk seçeneği bu yönü ile daha cazip ve giriş seviyesi 32 GB iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için de sunuluyor.

Kamera

iphone7-kamera

Apple’ın bu yılki ana odak noktası kamera yükseltmeleri oldu. 12 megapiksel kamera neredeyse her yönü ile yükseltilmiş durumda. 12 megapiksel kamera 1.3u piksel ile birlikte daha büyük bir sensöre sahip. Bu daha büyük sensör f / 1.8 diyafram değeri ile birlikte 6 katmanlı lensle desteklenmiş. iPhone 7 özellikle düşük ışıkta önceki iPhone’lara göre çok daha iyi fotoğraflar ve videolar elde edilmesini sağlıyor. Geniş diyafram sayesinde yeni iPhone’larda DSLR fotoğraf makinesi benzeri bokeh etkisi ile portre fotoğraflar çekmek mümkün olacak.

Geliştirilmiş kamera donanımı Apple’ın ISS ile eşleştirilmiş Quad True Tone LED flaşı %50’ye varan daha fazla parlaklık sunuyor.

iphone7-plus-kamera

iPhone 7 Plus’ın kamerası ise şimdiye kadarki en iyi iPhone kamerası. Çift lensli arka kamerası sayesinde 2x optik zoom ve 10x dijital zoom’dan söz ediliyor. Aynı zamanda şaşırtıcı derecede bokeh etkisi ile fotoğraf çekmenizi sağlayan iPhone 7 Plus’ın kamera uygulamasında bir portre moduda yer alıyor.

Kapasitif Ana Ekran Düğmesi

iphone7-ana-ekran-dugmesi

Hiçbir akıllı telefondan bulunmayan bir düğme, kapasitif bir düğme iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın ana ekran düğmesinde yer edinmiş durumda. Yeni nesil ana ekran düğmesi Taptic Engine sayesinde tıklama hissini herhangi bir tıklama olmamasına rağmen size sunuyor. Yani tıklama deneyimini simüle edebiliyor. İlk olarak MacBook’larda kullanılan bu teknolojiyi iPhone’larda görmek gerçekten memnun edici.

Depolama Kapasiteleri

Apple yerleşik depolama kapasitelerini iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta tam olarak ikiye katlamış durumda. 16 GB yerleşik depolama kapasitesinin yerini 32 GB alırken, 64 GB’ın yerini 128 GB, 128 GB’ın yerini ise 256 GB almış durumda. Böylece 12 megapiksel fotoğraflar, 4K videolar veya uygulamalar iPhone’lar için artık dert değil.

Fiyatlarında iPhone 6s’in depolama kapasitelerine göre eş tutulmuş olmasıda ayrı bir pozitiflik katıyor.

A10 Fusion Çip

a10-fusion-cip

Apple bu yıl sadece A10 çip beklenirken şaşırtıcı bir adım atarak A10 Fusion ismindeki yeni nesil çipini tanıttı. A10 Fusion dört çekirdekli bir çip ve iPhone 6s’in A9 çipine göre %40’a varan daha fazla hız sunuyor. Ayrıca A10 Fusion A9 çipe göre %50 daha fazla GPU performansına sahip.

Apple’ın çip konusunda farkını önümüzdeki günlerde gelecek olan performans testlerinde rahatlıkla görebileceğimizi söyleyebiliriz.

Daha İyi Pil Ömrü, Şimdiye Kadarki En İyi Pil Ömrü!

img_0157

A10 Fusion performansı kadar enerji tasarrufu konusunda da üstün bir yöne sahip. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın pil ömrü şimdiye kadar ki en iyi iPhone pil ömrünü sunuyor. Şirket ortalam kullanımda iPhone 7’nin iPhone 6s’e göre +2 saat, iPhone 7 Plus’ın ise iPhone 6s Plus’a göre +1 saat pil ömrüne sahip olduğunu söylüyor.

teknik destek