İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En Net iPhone 7 Tasarımı Sızdırıldı! Daha Az Anten Çizgileri, Smart Connector ve Dahası

Bugün isimsiz bir kaynak sözde iPhone 7’ya ait olduğunu iddia ettiği arka kapağa ait (kasa) en yeni ve en net fotoğrafı paylaştı. Yine bugün iPhone 7’ya ait bir tasarım çalışmasına dair görüntülerde paylaşılmıştı.

https://www.applefoni.com/iphone-7ye-ait-oldugu-iddia-edilen-yeni-bir-tasarim-sizdirildi/

Paylaşılan fotoğrafta Apple’ın en yeni iPhone modeli olacak olan akıllı telefona ait pek çok detay mevcut.

Sızdırılan iPhone 7 tasarımı, gümüş renkli. iPhone 6s’e oranla benzer bir formda ve temiz bir arka yüzeyine sahip. Temizlikten kastettiğimiz şey ise anten çizgilerinin önemli ölçüde azaltılmış olması. Zaten en başından beri analistler, ortada dolaşan söylentiler Apple’ın iPhone 7 ile birlikte anten çizgilerini azaltacağı hemen hemen yok edeceğini gösteriyordu. Sızdırılan tasarımda bu alanen görülüyor. Anten çizgileri üst ve alt tarafta konumlandırılmış durumda.

iPhone_7

Diğer dikkat çekici noktalar ise arka kamera ve Smart Connector tarafında. Kimi söylentilerde iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ın çift arka kamera ile geleceği belirtiliyordu. Ancak bunun bu şekilde olmayacağı da son analist raporlarında yavaş yavaş işlenmeye başlamıştı. Sızdırılan tasarımda çift arka kamera yer almıyor ancak daha büyük bir objektif yer alıyor.

Bir süredir güvenilir kaynaklarda onaylanan ancak kimi güvenilir kaynaklarca da reddedilen, ilk olarak iPad Pro ile karşımıza çıkan Smart Connector portunun iPhone 7’de yer alacağına dair iddialar bu sızdırılan tasarımda gerçeği yansıtır bir şekilde arka kasanın alt tarafına doğru konumlandırılmış. Apple’ın Smart Connector ile kablosuz şarj teknolojisinde farklı bir yöntemle gideceği tahmin ediliyor.

3.5 mm kulaklık girişi ise sızdırılan bu tasarımda görülmüyor ancak bu yer almadığı anlamına da gelmiyor elbetteki. Yine de çoğu analistin Apple’ın iPhone 7 ile 3.5 mm kulaklık girişini tarihe gömeceğini iddia etmeleri sebebi ile bu konuda gelecek nesil iPhone’u öne çıkaran farklılıklar arasında yer alabilir gibi duruyor.

Özetle, iPhone 6s’in hoş tasarımı iPhone 7 ile de devam edecek gibi duruyor. Ufak tasarım değişiklikleri ile Apple’ın bunu hedeflediği gerek söylentiler gerek analist raporları gerekse bu tip sızıntılarda görülmeye başlandı.