İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Facebook iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için Güncellendi

Facebook uygulamasına, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın 3D Touch teknoloji desteğini kazandırmak için güncelleme verdi. Güncelleme ile Facebook uygulamasını açmanıza gerek kalmadan, ana ekran üzerinden uygulamaya tıklama basıncınıza göre artık doğrudan “Durum paylaşımı, bir fotoğraf veya video yüklemek veya fotoğraf veya video çekmek” mümkün.

İlk seçenek her zamanki gibi Facebook’un temelini oluşturan durum güncellemesini sağlamak için hazırlanmış. Diğer iki hızlı seçenek ise fotoğraf veya video yüklemek veya çekmek için eklenmiş. Hızlı eylemler ile Facebook’u kullanmak çok daha pratik hale gelmiş durumda.

Facebook’un yakın gelecekte Apple’ın yeni fotoğraf yapısı Live Photos (Canlı Fotoğraflar) desteği kazanması bekleniyor. Ancak bunun ne zaman veya hangi şartlarda kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

iPhone’ların 3D Touch kazanması ile Facebook pek çok uygulamasını uyumlu hale getirmek için güncellemeleri peş peşe verirken Apple Watch için watchOS 2 uyumunda yavaş yol alıyor. En son watchOS 2 için Facebook Messenger uygulaması güncellenmiş ve Apple Watch üzerinde kullanılabilir olmasının önü açılmıştı.

Facebook’un son uygulama sürümü 41, App Store üzerinden indirilebilir/ güncellenebilir durumda.