Şimdi yükleniyor

Facebook Messenger karanlık mod nedir?

Facebook Messenger karanlık mod nedir?

Facebook Messenger karanlık mod nedir?

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Facebook karanlık mod seçeneğini hiç kullandınız mı? Facebook Messenger karanlık mod nedir ve karanlık mod nasıl kullanılır?

teknik destek

Facebook, dünyada en çok kullanılan sosyal medya ve iletişim ağlarından bir tanesidir. Bu sayede dünya genelinde milyarı geçen kullanıcı sayısına sahiptir. Facebook uygulaması; iOS ve Android altyapılarında en çok indirilen uygulamaların başında gelmektedir. Facebook, gelişen ve değişen teknoloji sayesinde kullanıcıların çok daha rahat ve hızlı şekilde birbirleriyle iletişim kurmaları için Facebook Messenger uygulamasını piyasaya sunmuştur. Bu sayede Facebook uygulaması kadar bir indirme sayısına kavuşmuştur. Kullanıcılarına sürekli olarak yeni özellikler sunan Facebook Messenger, bazı ülkelerde ise karanlık mod özelliklerini test etmeye başlamıştır. Gelen değişiklikler ile birlikte, birçok farklı teknik özellik de devreye girecektir.

Facebook-Messenger-karanlik-mod-nedir-2 Facebook Messenger karanlık mod nedir?
Facebook Messenger karanlık mod nedir?

Karanlık mod uygulamasının özellikleri

Facebook Messenger karanlık mod nedir? Android versiyonlar için çıkartılan Facebook Messenger uygulaması sayesinde, birçok farklı tema kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle karanlık ve gece saatlerinde, ekranın parlamasının gözlere verdiği yorgunluk ortadan kaldırılacaktır. Bu sayede pil kullanımı azaltılacak ve karanlık mod aynı zamanda batarya dostu bir yapıya sahip olacaktır. Facebook Messenger, bu sayede estetik bir duruşa da sahip olmaktadır.

Arayüz değişiklikleri ve karanlık mod

Arayüz değişikliklerinin meydana geldiği Facebook Messenger karanlık modu, bu sayede anlık mesajlaşma tekniklerinde de farklı bir uygulamaya gitmiştir. Bunun yanında sekme sayısı azaltılmış ve bu sayede daha rahat bir kullanım sağlanmaktadır. Böylece Facebook Messenger uygulamasının karanlık mod uygulamasında, çok keyifli bir kullanım sağlanmış olacaktır.

teknik destek