Şimdi yükleniyor

Facebook, WhatsApp için Snapchat’in Hikayeler Özelliğini Kopyaladı

WhatsApp neden çalışmıyor

Facebook, WhatsApp için Snapchat’in Hikayeler Özelliğini Kopyaladı

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

WhatsApp ekibi bir açıklama yaparak, Hikayeler özelliğini uygulamalarına eklediklerini duyurdu. Hikayeler özelliği şu anda Fransa ve Hollanda’da beta olarak kullanılabiliyor ve yakın gelecekte tüm dünyada kullanılabilir olacak.

teknik destek

Son zamanlarda, Snapchat özelliklerini peş peşe kopyalayan Facebook, sahip olduğu Instagram’a Snapchat’in pek çok özelliğini ekleyerek uygulamasını yükseltme peşine düşmüştü. Şirketin şimdi de hedefinde sahip olduğu WhatsApp yer alıyor gibi duruyor.

Eğer ki Snapchat’te Hikayeler özelliğini sık sık kullanan birisiyseniz artık WhatsApp’ta da bu özelliği sık sık kullanacağınızdan emin olabilirsiniz. Çünkü Snapchat’in sahip olduğu bu özellik ile WhatsApp’a eklenecek bu özelliğin arasında hiçbir fark yok.

WhatsApp Hikayeler özelliğini çektiğiniz bir fotoğrafa metin, emoji veya filtreler ekleyerek kullanabileceksiniz. Hikaye güncellemeniz 24 saat boyunca kişileriniz tarafından erişilebilecek ve bu sürenin ardından otomatik olarak silinecek. Ayrıca Hikayelerinize kişileriniz cevap verebilecek ve bu cevapları da cevaplandırabileceksiniz.

Aslında yapılan bu güncellemenin, WhatsApp’ın kökenine aykırı bir güncelleme olduğunu belirtelim. WhatsApp, basit ama etkin bir mesajlaşma platformuyken her geçen gün çeşitli atılımlarla bu yapısından uzaklaşıyor.

teknik destek