Galaxy S8 ve S8 +, Sağlamlık Noktasında Sınıfta Kaldılar!

Galaxy S8 Sağlamlık Testi

Samsung’un en sonki amiral gemisi Galaxy S8, sınırlamaları kaldıran bir ekrana sahip olmasıyla göz dolduruyor olsa da, sağlamlık konusunda sınıfta kaldığı artık tescilli bir şekilde önümüzde duruyor. Akıllı telefonlar için gerçekleştirdiği bilimsel testlerle bizlere en doğru sonuçları sunmayı amaçlayan SquareTrade, Galaxy S8’i sağlamlık testine tabii tuttu.

teknik destek

Her yeni akıllı telefonu teste tabii tutarak güzel bir karşılaştırma veritabanına sahip olan SquareTrade, Galaxy S8’i de veritabanına ekleyerek Samsung’un en yeni amiral gemisinin diğer cihazlara oranla ne kadar sağlam olduğunu ortaya çıkartmış oldu.

SquareTrade’in gerçekleştirdiği testin sonucuna göre, Galaxy S8’in ekranı kolayca kırılabiliyor ve kasası darbelerden kolayca etkilenebiliyor. Pek çok farklı tipte düşürme testleri gerçekleştiren SquareTrade’in tüm bu testlerinde yüksek oranda başarısız olan Galaxy S8 ve S8 +’ın tek başarılı olduğu test ise suya karşı direnç noktasında oldu. Bunun dışındaki tüm testlerde ne yazık ki her iki cihazda sınıfta kaldı.

Galaxy S8 Düşürme Testi

Galaxy S8 ve S8 +’a kıyasla, iPhone 7 ve 7 Plus’ın daha sağlam olduğunu ise yine SquareTrade’in daha önce paylaştığı test sonuçlarından görmeniz mümkün.

iPhone 7 Sağlamlık

Aslında Samsung’un sadece Galaxy S8’i değil, diğer akıllı telefonlarında da benzer bir durum söz konusu. iPhone’lara karşı, Galaxy serisinin sağlamlık noktasında sınıfta kaldığını belirtelim.

müşteri hizmetleri