Google’ın Eski Sosyal Başkan Yardımcısı: iPhone’un Kamerası ve Performansı Android’ten Daha İyi!

Android-ve-iOS

Google’ın eski sosyal başkan yardımcısı Vic Gundotra, Android telefonların iPhone’ların birkaç yıl gerisinden geldiğini söyledi.

teknik destek

Gundotra, Facebook’ta yaptığı yazısında iPhone 7 Plus’ın kamerasından övgüyle söz etti. İşte o yazı;

“Çoğu insan zaten DSLR’nin sonunun geldiğini düşünüyor. Profesyonel kameramı evde bıraktım ve akşam yemeğinde fotoğraflarımı iPhone 7 Plus ile çektim. Sonuç ise gerçekten çarpıcıydı. Apple gerçekten iyi iş çıkardı.”

Böylesi bir övgü ile Android fanlarından tepki alan Gundotra, bu kadarıyla da yetinmiyor ve Samsung Galaxy S8’in kamerasının daha iyi olduğu yorumuna katılmadığını belirterek Samsung’un sadece Apple’ın yolundan gittiğini ve Android’in her zaman hatalı olduğunu söylüyor ve ekliyor;

“Fotoğraf çekmek için asla bir Android telefon kullanmam. Sorun şu ki, Android herkese karşı tarafsız olması gereken açık kaynak kodlu bir işletim sistemi. Samsung telefonlarda neden kafa karıştırıcı fotoğraf modları var? Ya da Android’te? Android mi kullanmalıyım, Samsung Galeri mi Google Fotoğraflar mı?

Samsung temel değişiklikler yaparken mesela akıllı telefonunda daha iyi bir kamera kullanmak gibi, Google’dan diğer uygulamalara erişim için izin alması gerekiyor. Bu izinler yıl boyunca sürebilir.

Ayrıca yenilikler sadece donanım anlamında değildir, yazılım olarak da iyi olması gerekiyor. Google bundan 5 yıl önce kırışıklıkları gidermek, dişleri beyazlatmak gibi özelliklerle eziyordu. Ancak yine de geride kaldı.

Apple’da böyle kısıtlamalar yok, mevcut donanımın yazılımını ve özelliklerini geliştirip tekrar kullanıcıya gönderiyorlar.

Sonuç: Gerçekten iyi fotoğraflar çekmek istiyorsanız iPhone alın. Birkaç yıl geriden gelmek benim için sorun değil diyorsanız Android alırsınız.”

müşteri hizmetleri