İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Haziran-Temmuz Ayında Ultra İnce 13 inç ve 15 inç MacBook’lar Geliyor

Apple’ın 21 Mart’taki özel etkinliğinde beklentiler yeni MacBook’ların tanıtılması yönündeydi ama Apple etkinlikte aslen yeni 4 inç iPhone SE, 9.7 inç iPad Pro ve yeni Apple Watch kayışlarını tanıtarak aslen onların üstünde durdu.

Ancak yeni nesil Mac’leri bekleyen bir kitle mevcut ve bu bekleyiş pek uzun sürmeyecek gibi duruyor. DigiTimes’ın haberine göre Apple yılın ikinci çeyreğinin sonunda yeni nesil ultra ince 13 inç ve 15 inç MacBook’ların sevkiyatına başlayacak. Bu da takvimde Haziran ayında gerçekleştirilecek WWDC konferansını işaret ediyor gibi duruyor.

Moscone Center’ın rezervasyon takvimine bakıldığı zaman WWDC 2016’nın 13-17 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Apple’ın yeni nesil MacBook’ları benzersiz bir tasarımda ve ultra ince bir formda sunması bekleniyor. Yine de tasarımın mevcut 12 inç MacBook ile benzer olması söz konusu. Yeni 12 inç MacBook’un da durdurulması gündemde gibi duruyor. Bunun yerine Apple 13 inç ve 15 inç yeni MacBook ile yoluna devam edebilir.

Ayrıca haberde Apple’ın MacBook Air ailesini de yepyeni bir tasarım ve donanımsal yükseltmelerle yenilemesi bekleniyor. Yeni MacBook Air ailesinin sevkiyatına ise yılın üçüncü çeyreğinde yani Temmuz-Eylül ayında başlanması bekleniyor. MacBook Air’lerin ekranlarının da Retina ekran ile güç bulması söz konusu.

Tüm bunlarla birlikte Apple’ın ayrıca MacBook Pro ailesine de el atması bekleniyor. 12 inç MacBook Pro’nun tanıtılması bekleniyor ancak ince formda bir MacBook Pro’nun gelemeyecrğini belirtelim. Malum MacBook Pro donanımları oldukça yüksek segmentte yer alıyor ve Apple’ın bunları minimize etmesi pek mümkün değil.

Apple’ın yeni nesil Mac’lerde Intel’in yeni Skylake işlemcisini kullanması bekleniyor. Ayrıca USB-C ile Thunderbolt 3’ün yeni Mac’lerde yer alması bekleniyor. Ayrıca Mac ailelerine göre değişken olarak yeni Force Touch trackpadin de yer alması bekleniyor.