Şimdi yükleniyor

Herkesin Nefret Ettiği iPhone 8 Tasarımı Yeniden Ortaya Çıktı

iPhone 8 Touch ID

Herkesin Nefret Ettiği iPhone 8 Tasarımı Yeniden Ortaya Çıktı

Son Güncelleme tarihi 31 Mart 2022 by Teknoloji Haber

Artık iPhone 8’in nihai tasarımı belli ve Apple çok yakında en yeni nesil akıllı telefonunun üretimine başlayacak. Bu noktada ne yazık ki o nefret edilen ve büyük eleştiriler alan iPhone 8 tasarımı yeniden ortaya çıktı. Çıkış nedeni ise bilinmiyor…

teknik destek

Yeni nesil cihaz sızıntıları ile adını sık sık duyduğumuz Benjamin Geskin, kendi tasarladığı konseptte Touch ID’yi cihazın arka tarafında konumlandırdı ve bu muhtemelen Apple’ın yapmayacağı bir şey. En azından biz öyle olmasını umuyoruz. Apple, Touch ID’yi cihazın arka tarafında sunmak yerine Touch ID’yi komple ortadan kaldıracak ve bunun yerine yüz tanıma özelliğini kullanacak planlar yapıyor.

iPhone 8’in ekran tasarımı bugüne kadar gördüğümüz konseptlerdn ve sızıntılardan anladığımız kadarıyla Galaxy S8 ile benzer. Kötü olmayacak şekilde simetrik üst ve alt çerçevelerle birlikte, neredeyse yok hükmünde olan yan çerçeveler ekranı daha öne çıkartıyor. Ekranın bu tasarımı ile bütünleşecek olan şey ise şüphesiz yeni iOS sürümü olan iOS 11 olacak.

iPhone 8’in nihai tasarımının aşağıdaki gibi olmasını bekliyoruz ve Benjamin Geskin’inde hayran olduğu tasarım tam olarak bu;

Peki Benjamin Geskin, kesinlikle “iğrenç” olarak telafuz edilebilecek bu tasarımla neden tekrar ortaya çıktı sorusunun cevabına gelecek olursak, muhtemelen Apple’ın tedarik ettiği parçalara erişimi olan birisi iPhone 8’de parmak izi okuyucusunu cihazın arka tarafında yer alacağını söyledi. Benjamin’de bu gelen bilgiye dayanarak, istemeyerekte olsa iPhone 8 için beklentisini güncelledi. Yine de Apple’ın iPhone 8 için Touch ID noktasında farklı planlarının olduğunu biliyoruz ve cihazın arka tarafında konumlandırılmış Touch ID’li bir tasarımın en sonki çıkış noktası olacağından eminiz.

teknik destek