Huawei, Apple’a Yetişiyor!

Huawei, Apple’a Yetişiyor!

Çinli dev teknoloji firması Huawei, yıl sonunda 200 milyon akılı telefon satmayı hedeflediklerini duyurdu. Böylece firma Samsung ve Apple ile arasındaki farkı kapatarak, en çok akıllı telefon satın markaların arasına dahil olabilir.

teknik destek <

Huawei firması en son Nova 3i ve Nova 3 modellerini tanıtmış olsa da bu yıl çıkışını P20 Pro ve P20 modelleriyle yaptı. İçerisinde bulunduğumuz Temmuz ayı itibariyle Huawei önceki senelere göre akıllı telefon sevkiyatında en üst seviyede olduklarını ve toplamda 100 milyona yakın akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Huawei, Apple'a Yetişiyor!

Huawei’in göstermiş olduğu bu çıkışın Samsung ve Apple gibi firmaların mobil sektördeki bilinirlik avantajına sahip olmasına rağmen gerçekleşmesi büyük bir başarı olarak görülüyor. Apple, geçtiğimiz yıl 216 milyon iPhone sattı ancak 2018’in ilk çeyreğinde sevkiyatlar %2,8 düştü. Sektörün lideri konumundaki Samsung, 2017 yılında 317 milyon adet sevkiyat gerçekleştirmiş olsa da 2018’in ilk çeyreğinde %2,4 düşüşe engel olamadı.

Çinli dev uzun süreçte Apple ve Samsung’u geride bırakıp sektörün lideri konumuna gelmek istiyor ancak 2018’in ilk çeyreğine baktığımızda firmanın 39.3 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdiğini görüyoruz. Apple ise aynı dönemde 52,2 milyon adet iPhone satmayı başardı.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.