Şimdi yükleniyor

Instagram Geçersiz Parametre Hatası Veriyor

Instagram geçersiz parametre

Instagram Geçersiz Parametre Hatası Veriyor

Son Güncelleme tarihi 26 Mart 2024 by Teknoloji Haber

3-4 gündür süren “Instagram geçersiz parametre” sorunu ara ara görülüyor. Bu hata 2-3 yıl öncede vardı şimdide. Anladığımız kadarıyla bazı arızalarda verilen hata mesajları aynı oluyor. Bazen geçersiz parametreler olarak da görülebilir.

teknik destek

Şu an çıkış yeri dondurulan hesabı açmak istediğinizde ortaya çıkıyor. Yani normal şartlarda görülmüyor.

Hesabımı doldurdum açtığımda kod geliyor girdiğimde geçersiz parametre diyor. Ya da iki faktörlü doğrulamadan sonra çıktığı da söylenmekte. Yeni şifre girildiğinde de bu hatayı alan olabiliyormuş.

Not: Instagram hesabımı doldurdum açarken geçersiz parametre hatası alıyorum diyenlerinde benzeri adımları uygulamaları gerekiyor.

Instagram Geçersiz Parametre Nedir?

Instagram’da “Geçersiz Parametre” uyarısı, genellikle bir bağlantının eksik veya hatalı olduğunu gösterir. Bu bağlantılar, profiller arası geçiş yaparken, bir gönderiyi paylaşırken veya bir etiket araması yaparken olabilir. Instagram, bir bağlantının geçersiz olduğunu algıladığında, sizi bu uyarı ile karşılar ve işlemin gerçekleştirilmesini engeller.

Instagram Geçersiz Parametre Uyarısının Çözüm Seçenekleri:

 1. Hatalı Bağlantılar: Kullanıcıların paylaştığı veya tıkladığı bağlantılar hatalı veya eksik olabilir.
 2. Güncellenmemiş Uygulama: Instagram uygulamanızın veya tarayıcınızın güncel olmaması, bu tür uyarıların görünmesine neden olabilir.
 3. Teknik Sorunlar: Instagram’ın kendi sistemlerinde yaşanan teknik aksaklıklar, geçersiz parametre uyarılarının ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu durum bölgesel yaşanabilir. Bunun için farklı şehirlerde yakınlarınız veya arkadaşlarınıza kontrol ettirin. Duruma göre birde VPN kullanarak oturum açın.
 4. Hesaba Yönelik Engeller: Kısıtlamalarda bazen sistemin genel uyarı metinleri devreye girmekte. Bunun için farklı bir internet ve cihazla denenmesi gerekiyor. Hesapta varsa, şifre değiştirme ve bilgilere ekleme yapıp yeni doğrulamadan geçmeniz önerilir.
 5. Uygulama veya Tarayıcıyı Güncelleme: Öncelikle, kullandığınız Instagram uygulamasını veya tarayıcısını güncelleyin. Güncellemeler, hatalı bağlantıları düzeltmek ve platformun daha verimli çalışmasını sağlamak için yapılır.
 6. Farklı Bir Cihaz Kullanma: Sorunu çözmek için farklı bir cihaz veya tarayıcı kullanmayı deneyin. Bazı durumlarda, sorun cihaza veya tarayıcıya özgü olabilir.
 7. Şifrenizi Unutmuş Gibi Sıfırlayın: Anlamsız veya kısıtlamalara göre bu seçenek işe yaramakta. instagram.com üzerinden yeni şifrenizi belirleyin ve uygulamadan yeni şifre ile giriş yapın.
 8. İzinler: Hesaba erişim izni verdiğiniz site ve uygulamaları kontrol edin ve duruma göre önemsizleri kaldırın.
 9. Bağlantıyı El ile Kopyalama ve Yapıştırma: Geçersiz parametre uyarısı aldığınız bağlantıyı el ile kopyalayın ve tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak deneyin.
 10. Instagram Destek Alın: Öncelikle ağın kendi sorun bildirim kanallarını deneyin. Dönüşe göre özel destek hizmetinden yararlanırsınız.

Instagram Geçersiz Parametre Neden Çıkıyor?

Instagram geçersiz parametre, bölgesel veya genelde yaşanan erişim sorunudur. Tahminimize göre, Instagram’ ın yazılım veya sunucu tarafında bir çalışma var veya beklenmedik bir hata oluştuğu.

Bir diğer çıkış ortamı geçici kapatmalar. Geçici kapatmalarda yani dondurulmuş hesaplarda yaşanır. bir nevi askıya alınan hesaplardır. Açmaya çalışıldığında istek işleme alınamadığında geçersiz parametreler ortaya çıkabiliyor.

Bu sorun belki şüpheli davranışlardan sonrada görülebilir. Yani sık şifre değiştirme, sık kod talepleri ve bilgi değişikliği gibi durumlarda bir tetikleme yapabilir.

instagram-gecersiz-parametre-hatasi-veriyor-2 Instagram Geçersiz Parametre Hatası Veriyor
Instagram geçersiz parametre hatası ve akış hatası

Instagram Geçersiz Parametre Çözümü Var Mı?

Çoğu sorunu devam ediyor. Bir kaç kişi durumu atlatmış. Şifre unuttum yoluyla veya daha önce kullanılan yeni şifre URL’ si ile işlem yaparak.

Bu hata Türkiye dışında da görülebilir. Ama bunla karşılaşanların sayıcı çok az. Yani tetikleyen durumlar olmayan hesaplarda sorun yok.

Genel dışında olan kullanıcıların yapabileceklerini aşağıda sıraladık.

 • İlk deneme şifre unuttum ile yeni şifre talebi
 • Farklı internet ağlarıyla denensin
 • Bilgisayardan denemenizi kesinlikle öneririz. Özellikle şifre unutuldu seçeneği
 • VPN uygulamalarından test edilebilir
 • Cihazda bir ön bellek programı veya uygulamalardan instagram’ a girip bellek silinebilir
 • Facebook bağlantısı varsa onla girin
 • Bir sosyal ağ bağlı değilse bağlamaya çalışın
 • Bu help.instagram.com/contact/151081798582137 URL’ yi kullanın ve seçeneklerden 2 ve 3 olanı seçip sorunu yazın
 • Başka telefonlarda da denenebilir
 • https://www.andronova.net/instagram-gecersiz-parametre-nedir-ne-demek-h3712.html bağlantısını kullanın.

Instagram geçersiz parametre hatası için uygulanacak adımlar bu şekilde.

Sonraki: Instagram Beklenmeyen Bir Hata Oluştu

teknik destek