Şimdi yükleniyor

Instagram siyah ekran hatası nedeni

Instagram siyah ekran hatası nedeni

Instagram siyah ekran hatası nedeni

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Birinin hikayesine baktığımda siyah ekran çıkıyor diyenlerin yanında uygulamayı açtığımda ekran kararıyor veya beyaz ekran geliyor diyenlerde oluyor. Yazımızla uygulamada Instagram siyah ekran hatasıyla karşılaşanlar için nedenleri ve siyah ekran çözümü kesin olmasa da netliğe kavuşacak.

teknik destek

Instagram siyah ekran hatası yaşayan birçok Instagram kullanıcısı bulunmakta. Bu problemi yaşayan kişiler için oldukça can sıkıcı bir durum olabiliyor. Bu problem, genellikle herhangi birisinin hikayesine bakmak istendiğinde veya 1 fotoğrafa filtre uyguladıktan sonra meydana gelmektedir.

Verilen bilgiler sorunlu hesaplara göre değişebiliyor. Bazılarında çözüm olan öneri diğerinde işe yaramayabiliyor. Sizde bunlara ek bir şeyler paylaşmak isterseniz yazı sonundan bize iletiniz.

Instagram-siyah-ekran-hatasi-nedeni-1 Instagram siyah ekran hatası nedeni
Instagram siyah veya beyaz ekran hatası

Instagram siyah ekran hatası çözümü

Bu problemi çözmek için birden çok ihtimal olduğu için aşağıda yer alan seçenekleri sırası ile denemekte fayda vardır. İşte instagram siyah ekran hatasının çözümü

1 – Cihazların kapatılarak açılsın. Telefon da ya da tablette güncelleme olup olmadığı kontrol edilmelidir.

2 – Instagram uygulamasının güncel olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Bunun için ise uygulama mağazasına (Google Play, App Store gibi ) gidip Instagram uygulaması bulunup açılmalıdır

3 – Telefon ya da tabletin saat ve tarih bilgileri de kontrol edilmelidir. Yanlış ise düzeltilmesi gerekir.

4 – Video ya da resimleri yeniden yüklemeye tekrar çalışılmalıdır. Birde az yer kaplayan bir görselle deneyin.

5 – Cihazın veya internetin ya da bağlanılmakta olunan kablosuz ağın (WİFİ) sinyal gücünün kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer internet bağlantısı düşük ise bu sorun yaşanabilmektedir.

6- Uygulamanın ve telefonun önbellek temizliğinin yapılması gerekebilir.

7- Instagram’ ı birde tarayıcıyla açıp deneyin.

8- Başka telefonlardan da hesabın denenmesi gerekiyor.

9- Hesap gizlilik ayarından hesabı gizleyin, hareket durumunu ve diğer seçenekleri kapatıp deneyip tekrar açınız. iPhone ve Android’ de farklılık görebilirsiniz.

10- Ayarlara girip buradan yardıma girerek sorun bildiriminde bulunun.

11- Hesap dondurmayı deneyin.

Ek bilgi instagram tarafından bir engelleme ile karşılaşmış olabilirsiniz. Çok sık bir şey denendiğinde bu şekilde ters bir tepkiyle karşılaşılabiliyor. Bazen cihaza engel bazen hesaba engel gelebilir. Instagram hikayeler görünmüyor yazısına bakmadan geçmeyin.

teknik destek