iOS 10 Mesajlar Uygulamasındaki Yenilikler Nasıl Kullanılır

iOS 10 ile Mesajlar uygulaması evrim geçirdi diyebiliriz. Yeni bir çok özellik gelen Mesajlar uygulamasında neler var birlikte bakalım.

müşteri hizmetleri

1. 3 Kat Büyük Emoji

Bir mesajda en fazla 3 emoji kullandıysanız (arka arkaya ) emojiler 3 kat büyük görünür.
Dördüncü emoji ile birlikte bütün emojiler küçülür.

img_0305

2. Emojiyi ile Kelimeler Değiştirin

iOS 10’da artık tahmin kısmında emojiler de çıkıyor. İsterseniz anlatımı kuvvetlendirmek adına yazdığınız kelimenin emojisini gönderebilirsiniz.

img_0306

3. iMessages Uygulamaları
iOS 10 ile yalnızca iMessage konuşmaları içinde özel olarak geliştirilmiş uygulamalar için uygulama desteği var. “Uygulamalar” simgesine dokunarak tüm uygulamaları keşfedebilirsiniz. Uygulamalar klavyede göstererek oradan bunları kullanabilirsiniz

img_0307

4. Çıkartma Gönderin

App Store’dan uygulama yükler gibi çıkartmaları yükleyin. Sonra çıkartma göndermek için AppStore ikonuna simgesine dokunup sol köşedeki dört noktaya dokunun ve çıkartma uygulamasının simgesine dokunun.

img_0308

5. GIF Gönderin

iOS 10’da mesajlarda gif göndermek de mümkün. Bunu yapmak için mesajda AppStore simgesine tıklayıp giphy uygulamasını arayıp kurun. Sonra yine AppStore ikonuna simgesine dokunup sol köşedeki dört noktaya dokunun ve gif uygulamasının simgesine dokunun.

img_0309

6. İletileri Görünmez Mürekkep İle Gönderin

iOS 10 Mesajlar uygulamasında en eğlenceli şeylerden birisi de görünmez mürekkebli yada kabarcık efektli mesajlar göndermektir.
Bunu yapmak için mesajınızı yazıp gönderme işareti üzerinde basılı tutup (3D Touch ) üstte çıkan görünmez mürekkep, balon ile gönder gibi seçenekleri kullanabilirsiniz.

img_0300
7. Tam Ekran Konfeti Efekti ile Mesaj Gönderin

iOS 10 ile mesajlar uygulamasına animasyon mesaj gönderme özelliği de geldi. Ayrıca balonlar, havai fişek, lazer ve konfeti efekti ile mesajlar gönderebilirsiniz. Yine mesajı yazıp gönderme işareti üzerinde basılı tutup açılan menüde geçişler yaparak istediğiniz efektleri seçebilirsiniz.

img_0302

8. El Yazısı ile Mesajlar Gönderin

iMessage ekranında iken ekranı yatay moda alınca beyaz bir tuval açılır. Buraya el yazısı ile istediğiniz yazıp gönderebilirsiniz.

img_0312

9. Selfie Çekip Gönderin

Mesaj balonunun içindeyken kamera ikonuna tıklayıp ve açılan kamera menüsünde üst taraftaki kamera yönü değiştirme simgesine dokunun. Artık ön kamera açık.

img_0313

10. Hareketli Doodles Gönderin

Mesaj uygulamasında kamera ile AppStore simgeleri arasındaki dijitaj Touch a tıklayıp burada yaptığımız işlemleri mesaj olarak gönderebilirsiniz.

img_0314

11. Görüntüleri Biçimlendirme

Göndermek istediğini resmin üzerine dokunduğunuzda biçimlendirme menüsü açılır.

img_0315

12.Efektleri Devre Dışı Bırakmak 

iMessage ile size gelen efektli mesajlar gözünüzü alırsa Erişilebilirlik ayarlarından Hareketi azalt özelliğini devre dışı bırakın. özelliğini devre dışı bırakın.

13. Kilit Ekranında Cevaplama

Kilit ekranında bir mesaj aldığınızda mesajın 3D Touch özelliğinden dolayı cevapla, sil gibi menüleri görebilirsiniz.

14. Kişileri Engelleme

iOS 10 özellikli Mesajlar uygulamasında kişileri engelleme özelliği mevcut. Sağ üst “i” simgesine dokunduktan kişiyi engelle seçeneğini göreceksiniz.

img_0316

müşteri hizmetleri

Yorumlar kapalı.