iOS 11 Beta 5 ile Gelen Yenilikler Neler?

iOS 11 Beta

Apple, geliştiriciler için iOS 11’in beşinci beta sürümünü yayınladı. iOS 11 beta 5 ile mevcut hataların büyük çoğunluğu giderildiğini, birtakım tasarımsal değişikliklerin ve küçük yeniliklerin yapıldığını belirtelim.

teknik destek

Özellikle mevcut hataların giderilmesi noktasında, eğer ki hali hazırda bir iOS 11 beta 4 kullanıcısıysanız kesinlikle en yeni beta sürümüne geçiş yapmanızı öneriyoruz.

iOS 11 beta 5 ile gelen yenilikler neler?

İşte iOS 11 beta 5 ile gelen yeniliklerin tam listesi:

– Mesajlar için iCloud: Bir iOS veya Mac aygıtında yer açmak için mesajların iCloud’ta depolanmasına izin veren Apple’ın iCloud Mesajlar özelliği iOS 11 Beta 5 ile kaldırıldı. Özelliğin şu an için neden kaldırıldığı belirsiz ancak Apple bu özelliği ileride yeniden iOS 11’e dahil edileceğini söylüyor. Muhtemelen gelecekteki betalarda veya iOS 11’in GM yani final sürümünde yeniden kullanıma sunulacak.

– Kontrol Merkezi Müzik Simgesi: Kontrol Merkezi’ndeki Müzik uygulaması kısayolu, AirPods, hoparlör ve AirPlay cihazları gibi yakın ses kaynaklarını listeleyen yeni bir simge ile yeniden tasarlandı. Bu simgeye hafifçe dokunduğunuzda ses aygıtlarına veya AirPlay ile bir televizyona bağlanmayı kolaylaştıran hızlı bir şekilde seçilebilecek bir kaynak listesi açılıyor.

iOS 11 Beta 5 Kontrol Merkezi

– Ayarlar: Ayarlar uygulamasının simgesi yenilendi. Gri arka plan yerine siyah bir arka plan uygulanmış ve böylece çarkın dişlilileri daha belirgin hale getirilmiş.

– Kamera: Kamera uygulamasının simgesi de yenilendi. Mevcut uygulama simgesindeki iki çizgi kaldırılmış ve böylece daha basit bir tasarım ortaya konulmuş.

iOS 11 Beta 5 Yeni Simgeler

– Ekran Kaydı: iPhone veya iPad’te ekran kaydı yaparken, kayıt işleminin yapıldığını bildiren gösterge çubuğu artık mavi yerine kırmızı renkte ve daha belirgin halde.

iOS 11 beta 5, şu an için geliştiricilerle sınırlı ancak yapılan tüm bu değişiklikler muhtemelen bu hafta yayınlanacak olan iOS 11 public beta 4 ile beta yazılım programına kayıtlı olan kullanıcılar için de sunulacak.

müşteri hizmetleri

5 Comments

  1. DFU konusunda haklısınız. Bu durumda komple denetim merkezini dış müdahalelere karşı korumak gerek, doğru. Çalan kişi tuş kilidini açmadan telefonu kapatamaz sanıyordum ama yapılabiliyormuş. Buna da önlem gerek 🙂

  2. Denetim merkezinde hücresel veri aç-kapa olması tehlikeli değil mi? Apple bunca zaman bunu güvenlik gerekçesiyle yapmıyor sanıyordum? Dışarda telefonunuz çalınsa çalan kişi hücresel veriyi öyle basitçe kapatarak “iPhone’u bul” uygulamasının çalışmasını engelleyebilir? Hücresel verinin o şekilde kapatılması için en azından parmak izi ile onay veya şifre isteme seçenekleri olmalı “bence”…

  3. Hücresel veri düğmesi daha kolay kullanılabilir yapılabilir mesela alğıdan yukarı kaydırma şeçeneğini kullanırken wifi düğmesinin yanına konabilir,hücresel veriyi aktif hale getşrmek için ayarlara gşrilmesi gerekiyor,çok gereksiz.

Comments are closed.