iOS 11 Çalıştıran iPhone 8 Konsepti Yayınlandı

iPhone 8 iOS 11

iPhone 8’in piyasaya sürüleceği güne yaklaştıkça, Apple’ın tedarik zincirinden çıkan raporlarda büyük bir artış gözlemleniyor. En yeni tedarik zinciri raporunda, şirketin 2017 yılında üç iPhone modelinin de seri üretimine başladığı dorulandı. Raporda, bir yıldan fazla süredir hakkında konuşulan şeyler de doğrulanmış durumda; ilk OLED ekranlık 5.8 inçlik bir modelin yanı sıra, standart 4.7 inç ve 5.5 inç boyutlarındaki iPhone modellerinin tanıtılması.

teknik destek

DigiTimes’ın kaynaklarına göre, 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone’larda destekli cam şasi ve alüminyum metal çerçeve yer alırken, 5.8 inç iPhone’da aynı destekli cam şasi ve belirtilmemiş bir “metal çerçeve” yer alacak. Son söylentiler, iPhone 8’in çerçevesinin Apple Watch’a benzer şekilde olacağını yani paslanmaz çelik olacağı konusunda büyük oranda görüş birliğine varmıştı.

iPhone 8

Samsung Display şu anda Apple’ın yeni nesil iPhone’larında bileşen üretiminde bulunan üreticilerden biridir ve 2017 yılında 5.8 inç iPhone 8 için 80 milyon AMOLED panel tedarik etmeye hazır. Daha önceki söylentiler tedarik edilecek olan AMOLED panelin 70 milyon ila 92 milyon arasında yer aldığını gösteriyorlardı.

Samsung Display, bu yıl 80 milyon AMOLED panel daha üretme kapasitesine sahip ancak bu rakamın yarısı Samsung Electronics ve diğer Apple markalı olmayan akıllı telefon üreticilerinin siparişleri için kullanılacak. Kaynaklar, Apple’ın siparişlerini arttırması halinde, Samsung Display’in başka yerlerdeki siparişleri kısacağını ve Cupertino merkezli şirket için üretimi telafi etmek adına “tedarik zincirinde bir miktar esneklik” sağlamasını bekliyorlar.

iPhone 8 iOS 11 Özellikleri

Bu hafta yayınlanan ayrı bir raporda, iDropNews tarafından paylaşılan spekülatif konseptler, iPhone 8’in iOS 11’i nasıl çalıştıracağını gösterdi. Cihaz tasarımı, Mayıs ayında yayınlananlarla cihazla aynı görünümü koruyor ancak şimdi, peer-to-peer yani eşler arası Apple Pay, yeniden tasarlanan Kontrol Merkezi, yeni Kilit Ekranı, Apple Music ve daha fazlası gibi yeni iOS 11 özellikleri iPhone 8’de orijinal görünümlü bir şekilde konumlandırılıyorlar.

Yeni iPhone 8 konseptlerinde, cihazın arka tarafında veya ana ekran düğmesinde değil, ekranın altına yerleşik Touch ID için iddialarına devam ediyor. Yüz/iris tarama ve kablosuz şarj etme özellikleri yeni iPhone 8’in potansiyelini yükseltiyor ve son birkaç aydır birden fazla kaynak tarafından dikey olarak konumlandırılmış çift lensli arka kamera gösteriliyor. Tüm bunlar OLED ekranlı iPhone için olası özellikler olarak değerlendiriliyor.

Cihazın üstündeki sensör çubuğu, iPhone’un ön tarafına bakan kamera veya kameralar, yakınlık sensörü, ortam ışığı algılayıcısı ve kulaklığı barındırıyor. iDropNews’a göre iPhone 8’in tasarımının belirsiz yönlerinden birisi de bu üstteki sensör çubuğu için geçerli.

Analist Luke Lin’in paylaştığı yeni bir raporda, 5.8 inçlik iPhone’un 2017 yılının ikinci yarısında 50-55 milyon adet arasında sevkiyat rakamını göreceği belirtiliyor. Pek çok analiste göre bu rakam daha da yüksek olabilir ancak ciddi üretim sorunları nedeni ile arz noktasında sıkıntılar yaşanacağından bunun gerçekleşmesi biraz zor olarak değerlendiriliyor.

OLED ekranlı iPhone’un üretimine Ağustos-Eylül ayında veya biraz daha önce başlanacak. Üretim noktasında bir gecikme yaşanacağı beklentisi söz konusuydu ancak son bilgiler bunun gerçekleşmeyeceğini gösteriyor.

müşteri hizmetleri