iOS 11: Fotoğraf çekildikten sonra Portre Modu efekti nasıl kaldırılır

portre

Apple, iPhone 7 Plus model akıllı telefonunu piyasaya çift kamera sistemiyle çıkartırken, Portre Modu’nuda tanıtmıştı. Bu mod, görüntülere DSLR benzeri bir arka plan bulanıklığı veriyor. Ciddi anlamda bir telefon kamerasıyla alan derinliği kazandıran Portre modu için bazı seçenekler mevcut.

teknik destek <

iOS 11 ile beraber fotoğrafçılar fotoğrafın ayarlamasını fotoğraf çekildikten sonra bile yapabilirler. Bu bakımdan Portre modunda çekilmiş bir fotoğrafı daha sonra devre dışı bırakabilirsiniz.

1

İlk olarak iPhone 7 Plus ve üst model telefonlarınızda Kamera uygulamasını açmanız gerekiyor. Portre Moduna gelin ve ekranın üst kısmında “Derinlik Efekti” görüldüğü zaman fotoğraf çekin. Çektikten sonra alt sol kısımda resmin küçük halini göreceksiniz ve o kısıma tıklayın. İsterseniz galeriden de açabilirsiniz.

2

Resim açıldıktan hemen sonra Düzenle’yi seçin. iOS 11 ile beraber görüntüye uygulanan derinlik efektinin otomatik olarak olduğu algılanınca üst kısımda sarı bir düğme görülecek. Bu sarı Derinlik düğmesi, orijinal fotoğraf ile derinlik efekti arasında geçiş yapmanızı sağlayacak. Bu özellikle beraber ister portre modu ister orijinal fotoğraf arasında geçiş yaparak oynamalar yapabilirsiniz.

Derinlik etkisinin açık ve kapalı olarak değiştirilmesi, görsel değişimin ne kadar dramatik olduğunu gösterir.

müşteri hizmetleri

3 Comments

  1. 12 güncellemesinden sonra portre modunda çekilen fotoyu düzenlemeye geçmiyor fotoyu otomatik kapatıyor
    iPhone 8 plus

Comments are closed.