iOS 11 ile Apple Music Baştan Aşağıya Yenileniyor!

iOS 11 Apple Music

Apple’ın popüler müzik platformu Apple Music, her yeni güncellemeyle daha da iyiye doğru yol alıyor. Gözüken o ki, ilk yayınlanmasından bu yana aldığı güncellemelerle önemli arayüz değişikliklerini gördüğümüz Apple Music’te bir kez daha tasarım komple değişiyor.

teknik destek

Bloomberg’in haberine göre, iOS 11 ile birlikte Apple Music tasarımında önemli yenilikler sunulacak. Ayrıca arka planda kalan videolar artık daha görülebilir hale getirilerek öne çıkartılacak. Apple Music’in yeni arayüzünde videolar için ayrı bir kategorinin yer alacağı gelen bilgiler arasında. Bu kategori üzerinden kullanıcılar, videoların tamamına ulaşabilecekler ve videolar arasında arama yapabilecekler.

Ayrıca video kategorisinde listelenen videolar için de ayrı kategoriler yer alacak. Bu sayede kullanıcı hangi kategoride video arıyorsa kolayca ulaşması mümkün kılınmış olacak. Ayrıca, tıpkı müzikler için varolan Apple listeleri videolar için de olacak.

Halihazırda Carpool Karaoke gibi özel video serileri hazırlayan Apple, gelecekte video kategorisine daha da önem verecek gibi duruyor. Müzik videolarının yanı sıra, şarkıcılarla ilgili belgesellerin ve röportajların da Apple Music’e geleceği ifade ediliyor. Kısacası, gelecekte müzikle ilgili ne varsa Apple Music’te yer alacak diyebiliriz.

iOS 11 başta olmak üzere, tüm işletim sitemlerinin en yeni sürümü WWDC 2017‘de tanıtılacak.

müşteri hizmetleri