iOS 11 ile Gelmesi İstenen 100 Harika Özellik

iOS 11

WWDC 2017‘ye yaklaşık iki hafta kaldı ve Apple, bu konferansında en yeni iOS sürümünü, iOS 11’i tanıtacak. Apple’ın iOS 11 ile pek çok iOS özelliğini tamamlaması, geliştirmesi ve en önemlisi yeni özellikler eklemesi bekleniyor. Ancak, şirketin bu yıl işini büyük bir şekilde ciddiye alması yüzünden büyük sızıntılar göremedik ve hal böyle olunca tüm bu beklentiler birer hayal olmaktan ötede durmuyor. Yine de, son birkaç ay içerisinde iOS 11’in gelişmiş Siri işlevselliklerini sunacağı, FaceTime’a çoklu kullanıcı için görüntülü sohbet özelliğini getireceği, Dark Mode (Karanlık Mod) özelliğini kullanıma sunacağı gibi bazı haberler gördük. Hatta yakın zamanda, iOS 11’in korkutan özelliği diye haberimizde, iMessage’a “ekran resmi alındı” bilgisinin ekleneceğinin beklendiğini söylemiştik.

teknik destek

Şimdi tüm bunların gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini görmeye oldukça yakınız ve yukarıdaki söylentilerinin tamamının gerçeğe dönüşeceğini, iOS 11’in sistem performansını arttırmak ve daha fazla şeyi kullanıcıya sunmak için çok daha fazla ek özellikle beraber geleceği konusunda hemfikiriz. Herkesin elinde iOS 11 ile ilgili oldukça az detay varken, EverythingApplePro YouTube kanalı son zamanların en kapsamlı iOS 11 özellik istek listesini ele aldığı bir video paylaştı. Videoyu dikkat çekici derecede etkileyici yapan şey ise, önerilen iOS 11 özelliklerinin büyük çoğunluğunun oldukça yerinde, sezgisel ve kullanıcı dostu olması.

Videonun tamamı izlemeye değer ama kısa bir özetleme yapacak olursak; Kontrol Merkezi’nde daha fazla kullanıcı kontrolü, yerleşik klavye geliştirmeleri, yeni bir video oluşturmadan kayıt duraklatma ve yeniden başlatma özelliği, gelişmiş Erişilebilirlik özellikler ve daha fazlası videoda mevcut.

Sonuçta, aşağıdaki video şimdiye kadar gördüğümüz en düşünülmüş ve en kapsamlı iOS özellikleri istek listelerinden birisi. Uygulanması mümkün olmayan ya da imkansız olan fantastik özelliklere odaklanmaktan uzak, son derece kullanışlı ve mümkün olan özelliklere değiniliyor.

müşteri hizmetleri

1 Comment

Comments are closed.