iOS 12 Beta’dan Nasıl Geri Dönülür?

iOS 12 Beta’dan Nasıl Geri Dönülür?

Bu rehberimizde, iOS 12 Beta’dan güncel iOS sürümüne nasıl döneceğinizi anlatacağız.

teknik destek <

Bildiğiniz gibi tüm beta sürümlerindeki gibi, iOS 12 Beta da iOS cihazlarının kullanımlarını engelleyen bazı sorun ve hatarlarla dolu, yazılımın tamamen istikrarlı olmamısından dolayı beklenmeyen problemler, uygulamaların sürüm uyumsuzluklarından doğabilen sorunlar cihazın kullanımını zor hale getirebiliyor.

Gündelik kullanıclar için hiçbir zaman tavsiye etmediğimiz Beta sürümlerini, merakınıza yenik düşüp denediyseniz ve geri dönmek istiyorsanız bu rehber sizlere yardımcı olacaktır.

iOS 12 Beta’dan Çıkma

iOS 12 Beta sürümünden geri dönebilmek için cihazınızı sıfırlamanız ve yükleme işlemlerini tekrar yapmak durumundasınız. Bir iTunes yedeğiniz bulunuyorsa, bu yedeği kullanarak cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

iOS 12 Beta’dan Nasıl Geri Dönülür?

İşte izlemeniz gereken adımlar;

İlk adım: Windows veya Mac bilgisayarınızda bulunan iTunes’un güncelliğini kontrol edin ve gerekiyorsa güncellemesini yapın.

İkinci adım: iOS 12 kurduğunuz cihazı data kablosu ile bilgisayarınıza bağladıktan sonra iTunes’a giriş yapın.

Üçüncü adım: iOS cihazınızı kurtarma moduna alın.

  • iPhone 6s ve önceki modellerde kurtarma modu: Uyandırma tuşu ve Ana Ekran tuşuna aynı anda basın ve basılı tutun. Karşınıza Apple logosu çıkınca düğmeleri bırakmayın, Kurtarma Modu ekranını gördüğünüzde bırakabilirsiniz.
  • iPhone 7 modelleri için kurtarma modu: Uyandırma tuşu ve ses kısma düğmelerine aynı anda basın. Kurtarma Modu ekranını görene kadar basılı tutmayı sürdürün.
  • iPhone X ve iPhone 8 modelleri için kurtarma modu: Sesi aç düğmesine basıp bırakın, sesi kıs düğmesine de hemen basıp bırakın. Sonrasında, Kurtarma Modu ekranı karşınıza çıkana kadar yan düğmeye basmayı sürdürün.

Dördüncü adım: iTunes diyalog ekranında “Geri Yükle” seçeneği karşınıza çıkınca buna tıklayın.

Bu işlemlerin sonrasında iOS’un beta olmayan, kullanıma sunulan en güncel sürümü cihazınızdaki yerini alacak. Geri yükleme işlemi tamamlandıktan sonra iTunes’da arşivlediğiniz yedeğinizi kullanabilirsiniz.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.