iOS 12 Pil Sağlığı

iOS 12 Pil Sağlığı

İlk kez WWDC 2018 etkinliğinde karşımıza çıkan ve geliştiriciler için yayınlanan ve günümüzde Public Beta süreci de başlamış olan iOS 12 pil sağlığı kontrolünde ciddi değişiklikler yapıldı.

teknik destek <

iOS 12 Pil Sağlığı

iOS işletim sistemi ile çalışan cihazlarınızın batarya bilgilerini görebilmek için Ayarlar-Pil menüse giriş yapın. Menünün en üst tarafında “Düşük Güç Modu” ve ilk defa iOS 11.3 ile karşımıza çıkan “Pil Sağlığı (Beta)” seçeneklerini göreceksiniz. Son 24 saat ve son 10 gün sekmeleriyle bölünen yeni batarya kullanımı ve pil aktivite grafikleri, ekranın açık ve kapalı kallmış süreleri ile ilgili bilgileri aktarıyor. Grafiklerin altında da batarya kullanımı ile ilgili veriler bulunuyor.

iOS 12 Pil Sağlığı

Son 24 saat sekmesindeki Pil Düzeyi grafiğinden, bataryanızın şarj yüzdesini, bataryanın şarj olduğu aralığı ve ekranın açık/kapalı süresini görebiliyorsunuz. Pil düzeyi alanından istediğiniz bir bölgeye tıklayarak bir saatlik aralıklarla bataryanın kullanım detaylarını inceleyebilirsiniz. Aktivite ekranında koyu mavi ile yer alan bölümler ekranın açık kaldıpı, açık mavi ile gösterilen çubuklar ise ekranınızın kapalı olduğu süreleri temsil etmektedir.

iOS 12 ile beraber geliştirilen batarya kullanım istatistiklerini kullanmak son derece basit, fakat sayfanın düzeni ile ilgili bazı geliştirmelerin yapılması gerekiyor. Tam sürümde daha olgun bir sayfa ile karşılaşacağımızı düşünüyoruz.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.