iPad Pro: Eğitim için Mükemmel Ancak Öğrenciler için Oldukça Pahalı

ipad_pro

Apple’ın en yeni iPad modeli olan iPad Pro yapabildikleri ile göz dolduruyor. Kasım ayından itibaren tüm dünyada aşama aşama satışa sunulacak olan iPad Pro için söylenecek çok şey var. Bunlardan bir tanesi iş ve eğitim için yapabildikleri. Tek başına mini bir canavar olan iPad Pro, kalem ve klavyesi ile birlikte büyük bir canavara dönüşüyor.

teknik destek <

Gerek grafik performansı gerek kullanım kolaylığı ile kesinlikle tartışılmaz bir cihaz ve tablet sektörüne yeni bir boyut kazandırmış durumda. Apple iPad’i özellikle eğitim için ön plana getiriyor ve iPad Pro’yu daha önceden deneyimleyen dünyaca ünlü pek çok profesyonel eğitimci kaleme aldıkları makaleler ve attıkları tweetler ile olaya daha derin bakılmasını sağlıyorlar.

apple_pencil

Öncelikle iPad Pro için Apple’ın tanıttığı Apple Pencil için Speir’ın söylediklerine bakalım. Uzaktan eğitimin duayeni olarak gösterilen ve yaptığı Out of School girişimi ile adından sıkça söz ettiren, özellikle iOS cihazlarla başta iPad olmak üzere gücüne güç katan Fraser Speirs, Apple Pencil için “son derece etkileyici” ve “en iyi iPad kalemi” şeklinde yorumlarda bulunuyor. Onunla not almanın, animasyonlar hazırlamanın çok kolay olduğunu da belirtiyor.

Cihazın boyutu ile ilgili büyük olmasının geniş bir çalışma alanı sunduğunu söylüyor. Her ne kadar çalışma alanı artmış olsa da ağırlığının da o oranda arttığını söyleyen Speirs, yine de buna değeceğini belirtiyor.

iPad-Pro-Smart-Keyboard

iPad Pro için özel olarak dizayn edilen ve üretilen Smart Keyboard için de destekleyici ve malzemesinin kaliteli olduğunu belirtiyor. Kurulumunun da gayet basit olduğunu vurguluyor.

Yazılım açısından da arayüz kullanımı konusunda başarıdan söz eden Speirs, onu kullanmanın çok keyifli olduğunu belirtiyor. Bazı uygulamaların henüz bu dev ekran için optimize olmadığını da söyleyen Speirs, zamanla tüm uygulama geliştiricilerinin ona ayak uyduracağını da belirtiyor.

Eğitim için kesinlikle iPad Pro’nun kullanışlı olduğunu belirten Speirs, kullanım alanına göre iPad Pro’nun tercih edilmesini de vurguluyor. Öğrenciler açısından pahalılığını da söyleyen Speirs, yine de eğitimcilerin bu teknolojiyi kullanmaları gerekliliğini savunuyor.

müşteri hizmetleri