iPad’e Photoshop Müjdesi

ipade-photoshop-mujdesi

Yazılım devi Adobe tarafından gerçekleştirilen Adobe Max etkinliğinde Photoshop’un full sürümünün çok yakında iPad’e geleceği aktarıldı. 

Günümüzde pek çok alanda kullanılan Adobe Photoshop uygulamasıyla gerek profesyonel gerekse ev kullanıcılarının pek çok ihtiyacını karşılayabiliyor. Pek çok kişinin bilgisayarında olmazsa olmaz uygulamarından birisi olan Adobe Photoshop uygulaması kısa bir süre önce önemli özelliklerinden yoksun olarak iOS platformuna gelmişti. Özellikle iPad Pro kullanıcılarının büyük bir beğeniyle kullandığı uygulamadan sevindirici bir haber geldi. 

Adobe tarafından Los Angeles’ta düzenlenen Adobe Max etkinliğinde yeni yazılımlarını tanıtan Adobe, kullanıcılara iPad için full Photoshop müjdesini de verdi. Bir süredir iPad modelleri için çıkacağı söylenen ancak ne zaman çıkacağı konusunda net bir bilgi bulunmayan iPad için full Photoshop uygulamasının kısa bir süre içerisinde kullanıcılarla buluşacağı kesinleşmiş oldu. 

2019 yılının başlarında kullanıcılarla buluşması beklenen yeni Photoshop uygulamasıyla birlikte kullanıcılar bilgisayarlarında kullandıkları tüm Photoshop işlevlerine sahip olabilecekler. Adobe tarafından iOS platformu için sunulan Adobe Photoshop Express, Photoshop Lightroom CC ve Photoshop Mis gibi uygulamalar kullanıcıların istediklerini yerine getiremiyordu. Yeni uygulamala ile birlikte kullanıcılar iPad için Photoshop ile katmanları, maskeleri ve diğer düzenleme araçlarını kullanıp bilgisayarlarındaki PSD dosyalarını tabletlerinde düzenleyebilecekler. 

iPad’in kalem ve dokunmatik ekranına uyumlu olarak geliştirilen yeni Photoshop uygulaması ayrıca Creative Cloud’un bir parçası olacağı için kullanıcılar çalışmalarını diledikleri yerden devam ettirebilecekler.