Şimdi yükleniyor

iPhone 6s Kılıfları iPhone 7 ile Uyumlu mu?

iphone7-tasarimi

iPhone 6s Kılıfları iPhone 7 ile Uyumlu mu?

Son Güncelleme tarihi 31 Mart 2022 by Teknoloji Haber

teknik destek

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın selefi olarak görülen, benzer tasarımla gelen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın boyutları da önceki nesil iPhone modelleri ile benzer. İlginçtir ki iPhone 6 ve iPhone 6s kılıfları iPhone 7 ile uyumlu değil.

Bunun en büyük sebebi ise iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta Apple’ın bazı temel tasarımsal değişiklikler yapmış olması. Birinci sebep 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılmış olması. Mevcut 6/6s kılıflarında o bölgede malumunuz bir delik mevcut. İkinci sebep ise iPhone 7’nin daha büyük bir arka kamera ile geliyor olması. iPhone 7 Plus’ın çift lensli arka kamera ile geliyor olmasını söylemiyoruz bile…

Tüm bu aslında küçük ama önemli tasarım değişiklikleri baz alındığında cihaz boyutları benzer olmasına rağmen ne yazık ki iPhone 6/6s kılıflarının iPhone 7/7 Plus sonrası kullanılamayacağı gerçeği söz konusu.

Özellikle ürün alternatifleriyle önce çıkan MobilCadde.com’da birbirinden farklı iPhone 7 kılıf modellerini bulabilirsiniz. Bu modellerden öne çıkanları önümüzdeki günlerde sitemizde inceleyeceğiz.

Özellikle Siyah veya Simsiyah renk seçenekleri ile iPhone 7/7 Plus alırsanız, şeffaf kılıf kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle siyahın asaletini daha rahat gösterebilirsiniz.

teknik destek