İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 6s ve Galaxy S7 için Karşılaştırmalı Sağlamlık Testi

Akıllı telefon üreticileri telefonlarını daha ince daha hızlı ve daha güçlü hale getirmek için gerçekten çok fazla çalışma ve yatırım yapıyorlar. Günümüzde bir akıllı telefonun tasarımı kadar sağlamlığıda önem taşıyor. Bu noktada tasarımları ile göz kamaştıran Apple ve akabinde Samsung özellikle dikkat çekiyor diyebiliriz.

teknik destek

Galaxy S7’nin tanıtıldığı günden bu yana, iPhone 6s’le karşılaştırma amaçlı sayısız sağlamlık testleri gerçekleştirildi ama bugün paylaşacağımız karşılaştırma testi oldukça farklı diyebiliriz.

YouTube kullanıcısı “PhoneBuff”, gerçekleştirdiği profesyonel kalitedeki sağlamlık testleri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Özellikle testlerinde teknoloji eş değer ölçüde tutan ve kullanan bu kullanıcının son testine dikkatinizi bu sebeple çekmek istiyoruz. Standartların dışında bir test sizi bekliyor diyebiliriz. İşte iPhone 6s ve Galaxy S7 için hazırlanan o karşılaştırmalı sağlamlık testi;

Sonuç olarak; bir Galaxy S7 kullanıcısıysanız çok dikkatli olmalısınız. iPhone 6s ve Galaxy S7, her ikiside metal kasa ve Gorilla Glass koruması üzerine inşa edilmiş olsalarda farklı bir yöne sahipler. Cam kaplamaya sahip olan Galaxy S7’nin kasası düşmeye karşı oldukça kötü bir performansa sahip. iPhone 6s ise bu noktada oldukça iyi bir performans gösteriyor. Kasasında sadece çizikler ve ufak çökmeler meydana geliyor.

Ekran sağlamlığı yönünden de Galaxy S7’nin beklenileni sunmadığı açık. iPhone 6s’de pek aşağı kalır değil ama bir Galaxy S7’ye göre daha sağlam olduğunu açıkça söyleyebiliriz.

Yine de her ne olursa olsun akıllı telefonunuzu düşürmemeye dikkat edin.

müşteri hizmetleri