İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Türkiye’de Satışa Sunuldu. Peki Türkiye’de iPhone 6s ve 6s Plus’a İlgi Nasıl?

Apple’ın son iPhone modelleri iPhone 6s ve 6s Plus Türkiye’de bir haftalık gecikmenin ardından satışa sunuldu. Gecikme desekte bunun Apple’la bir alakası yok. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de meydana gelen terör eylemi sebebi ile Apple ilan edilen milli yasa uymuş Tim Cook Twitter üzerinden baş sağlığı dilemiş, Apple.com/tr’de de benzer düzenlemeler yapılmış ve Apple ek olarak büyük bir jest yaparak 16 Ekim’de başlayacak olan iPhone satışlarını 23 Ekim’e ertelemişti.

teknik destek

Evet, Türkiye’de satışına başlanan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a Türkiye genelinde yoğun bir ilgi vardı. İstanbul’daki Apple Store’ların önünde kuyruklar oldu, Premium Reseller önünde de benzer kalabalıklar görüldü.

Başta Amerika olmak üzere ilk dalga ülkelerde satışa sunulan iPhone 6s ve 6s Plus sadece haftasonunda 13 milyonu aşkın ön sipariş almıştı ve Apple’ın iPhone 6s ve 6s Plus başta olmak üzere, 2015’in son çeyreğinde 50 milyona yakın iPhone sevkiyatı gerçekleştirildiği açıklanmıştı.

Tüm dünyada ilgi bu denli büyükken Türkiye’de de beklenen ilgi görüldü. Resmi olmayan rakamlara göre sadece 1 günde Apple, Türkiye’de 100.000’e yakın iPhone 6s ve 6s Plus satışı gerçekleştirildi.

Peki ya iPhone 6s ve 6s Plus almak isteyenleri nasıl bir rakam bekliyor? Daha önce bir yazımızda bunu dile getirmiş ve en uygun tekliften faydalanabilmesi için bir rehber yazı hazırlamıştık.

müşteri hizmetleri