iPhone 7 256GB Artık Üretilmiyor!

iphone7

12 Eylül’de tanıtılan, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X cihazlarının piyasaya çıktığı gün, Apple 256GB iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ürünlerini tanıtmayı bırakmıştı. Bugün yayınlanan bir habere göre Apple müşteri hizmetleri temsilcisi bu bilgiyi doğruladı. Apple Store’dan iPhone satın almak istediğinizde, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın artık yalnızca 32GB ve 128GB versiyonlarını satın alabiliyorsunuz.

teknik destek

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus cihazlarının 256 GB’lık sürümlerinin satışını artırabilmek adına, bir önceki modelin üretiminin durdurulması Apple tarafından bir satış politikası uygulandığı anlamına geliyor. Son zamanlarda ortaya çıkan ve iPhone 8 satışlarının, yeni tanıtılan iPhone modellerine oranla daha yavaş ilerlediğini belirten haberler Apple’ın bu hamlesinin sebebini güçlendiriyor.

iphone7plus

Geçtiğimiz günlerde yapılan araştırmalara göre, Google’da iPhone 7’nin iPhone 8’e oranla daha fazla aranması Apple için işlerin istendiği gibi gitmediğini gösteriyor. 2016 yılında çıkan iPhone 7 şu anda iPhone 8’den daha fazla satıyor. Buna bir neden daha olarak müşterilerin iPhone X satışının başlamasını beklediği söylenebilir. Belki de iPhone 8 satışlarını negatif yönde etkileyen sebeplerden birisi de iPhone X cihazı olabilir.

müşteri hizmetleri