İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 / 7 Plus’ın Tasarım Çizimleri Sızdırıldı

Bugün bir Japon dergisi, çift arka kamera, 5.5 inç geniş ekran ile iPhone 7 Plus’a ait olduğunu iddia ettiği tasarım çizimlerini paylaştı. 5.5 inç’lik iPhone’un adlandırmasının ise iPhone 7 Pro olarak ayriyeten gösterilmiş olması dikkat çekiyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’un büyük ölçüde iPhone 6s ve 6s Plus’la benzer ölçüde bir tasarıma sahip olacağı tasarım çizimlerinde açıkça görülüyor. Sadece 5.5 inç iPhone modeline ait tasarım çizimini paylaşan MacFan, 158.22 mm x 77.94 mm x 7.3 mm boyutlarında iPhone 7 Plus’dan (Pro) söz ediyor ve iPhone 6 ile benzer ölçülerde olacağını belirtiyor kesin bir dille ifade ediyor.

Tasarım çizimlerinde, iPhone 7 ve 7 Plus’ın çok daha ince olacağı iddialarını doğrular bir şekilde 6.1 mm gibi bir kalınlıktan söz ediliyor. Tıpkı son nesil iPhone touch’a benzer bir ince form söz konusu olacak denilebilir. Ayrıca tasarım çizimlerinde iPhone 7 Plus’ta yer alacağı iddia edilen çift arka kamera açıkça görülüyor. Bununla birlikte 3.5 mm kulaklık girişinin çizimde yer almadığını da belirtelim.

Tasarım çizimi tümüyle iPhone 7’ye ait özellikleri ortaya koymasa da en son söylentileri doğrulayan bir vaziyette ortaya konulmuş durumda.

iPhone7plus

Apple’ın yeni nesil iPhone’larla birlikte, şarj girişi veya Bluetooth bağlantısı üzerinden özel kulaklıkları getirmeyi planladığını da belirtelim. Geçmişte de MacFan, isabetli benzer tasarım çizimlerini paylaşmıştı. iphone 6/6 Plus, 12.9 inç iPad Pro’ya ait tasarım çizimlerini lansmandan çok daha önce paylaşmışlar ve lansman sonrasında çizimlerin uyuştuğu görülmüştü. Bazı tasarımsal formda yanlışlıklar olsa da genel anlamı ile kesin uyuşmalar görülmüştü. Bu nedenle paylaşılan bu çizimlerin de iPhone 7 Plus (Pro) için isabetli olacağı yönünde söylentiler mevcut.

Apple’ın yeni nesil iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı 2016 Eylül ayında tanıtmasının beklenildiğini de söyleyelim.