Şimdi yükleniyor

iPhone 7 ile 3.5 mm Kulaklık Girişi Kaldırılacak ama Kimse Bundan Dolayı Mağdur Olmayacak!

iPhone-7

iPhone 7 ile 3.5 mm Kulaklık Girişi Kaldırılacak ama Kimse Bundan Dolayı Mağdur Olmayacak!

Son Güncelleme tarihi 24 Ocak 2019 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Eylül ayı içerisinde yeni bir iPhone modeli hayatımıza giriş yapmak üzere hazırlık yapıyor. Yeni iPhone modeli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus heyecan verici özellikleri ile hayatımıza giriş yapacaklar. iPhone 7 için en çok konuşulan şey ise şüphesiz 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılacak olması.

iPhone 7 ve 3.5 mm Kulaklık Çıkmazı

Güvenilir pek çok rapor iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta standart hale gelen 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılacağını ve lightning portu ile kulaklık girişinin birleştirileceğini belirtiyorlar. Artık bu dikkat çekici detay hemen hemen kesinlik kazanmış durumda. Hal böyle olunca akıllara Apple’ın bunu nasıl hayatımıza sokacağı geliyor.

Öncelikle iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kutusundan lightning çıkışa sahip bir kulaklık yer alacak ve yeni nesil iPhone’larda yine yeni nesil kulaklıklar böylece kullanılmaya başlanacak. Apple’ın mağazaları üzerinden de kendi ve üçüncü taraf lightning kulaklıkları satarak kimseyi muzdarip etmemesi söz konusu olacaktır. Ama yeni nesil bir kulaklığın Apple tarafından değil herhangi bir A firması tarafından dahi üretiliyor olması 3.5 mm kulaklık çıkışına sahip kulaklıklara nazaran daha pahalı olacağı gerçeğini saklayamaz.

Peki Ama Nasıl?

Hal böyle olunca kullanıcılar bu yeni nesil kulaklıklara ve lightning portuna biraz tereddütle yaklaşıyorlar. Yıllardır hayatımızın içinde olan 3.5 mm kulaklık çıkışının öylece çöpe atılması elbetteki bazı aksaklıkları veya sorunları beraberinde getirebilir ancak Apple’ın bazı önlemleri de şüphesiz olacaktır ki son gelen bilgilere göre de olacak. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la lightning kulaklıklar için bir adaptasyon süreci başlayacak. Bu süreçte kullanıcılarının mağdur olmamasını isteyen şirket iPhone 7 ve 7 Plus’ın kutusuna ek bir aksesuar daha yerleştirmeyi planlıyor.

Deutsche Bank analistlerine göre şirket 3.5 mm kulaklık girişini lightning kulaklık çıkışına çeviren mini bir adaptörü 7 ve 7 Plus’ın kutusuna yerleştirmeye hazırlanıyor. Böylece kullanıcılar belkide 1 TL’ye alacakları 3.5 mm kulaklık çıkışına sahip kulaklıkları iPhone 7 ve 7 Plus’la kullanabilecekler. Bu kesinlikle mağdur olmamak ve Apple tarafından mağdur edilmemek adına önleyici ve engelleyici bir tedbir olacaktır.

teknik destek