iPhone 7 İle iPhone 2G Karşılaştıma

img_0796

Bu yıl iPhone’un 9. yılı. 9 yılda 15 adet telefon satışa sunan Apple’ın son amiral gemisi iPhone 7. 12 MP kamerası ve dört çekirdekli A10 Fusion işlemcisi ile ön plana çıkan iPhone 7 acaba ilk iPhone’dan hangi yönlerden üstün ?

Popüler YouTube kanalı EveryThingApplePro, iPhone 7 ile iPhone 2G’yi karşılaştırıyor. 6 dakika kadar süren videoda önce telefonların tasarımı karşılaştırıyor. Yanyana konulup iPhone 7’nin ne kadar ince olduğu gösteriliyor.

iOS versiyonlarına bakıldığında iPhone 7’de iOS 10.1, iPhone 2G’de ise iOS 1 mevcut. Snapchat yüklenmek istendiğinde App Store’un oldukça geç açıldığını ve uygulamanın iOS 8’in altındaki versiyonlara yüklenemeyeceği uyarısını görüyoruz.

iPhone 2G ile oynanan oyunlara bakıldığında günümüze gelene kadar iPhone’un çok büyük aşamalar kaydettiğini anlıyoruz. Tabi en büyük farklardan biri de kamera. iPhone 2G’nin 2MP kamerası varken iPhone 7’de 12MP kamera var. Üstelik iPhone 2G video çekemiyor.

Son olarak iki cihaz ile çekilen fotoğraflara yer veren YouTube kanalı iPhone 7 ile Apple’ın 9 yılda kamera olayında da ne kadar ilerlediğini gösteriyor. Karşılaştırmayı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz. Belki de iPhone 2G’yi özleyenler için iyi bir nostalji olabilir.

1 Comment

  1. İphone 2g ile aynı anda çıkan tüm cihazlara bakın hiçbirisi bukadar hızlı değildir cihaz hala akıyor gibi geldi 1-2 sanie geçikme normal. İos kullanmamın tek sebebi bu stabil işletim sistemi 🙂

Comments are closed.