iPhone 7’de En Çok Olması İstenen Özellikler

iPhone-7-ve-iPhone-7-Plus

2016 yılına sayılı günler kala ve iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın sonrasında iPhone 7 için beklentiler oluşmaya başlamış durumda. Üstüne bir de kullanıcıların iPhone 7’de olmasını beklediği özellikler dile getirilmeye başlamışken biz de bunlardan bir seçme yaparak ne olmalının cevabını bulmaya çalışalım dedik.

teknik destek

İşte taleplere göre derlediğimiz iPhone 7 beklentileri

1) Su Geçirmeyen iPhone 7

Pek çok kişi iPhone’unu suda rahat bir şekilde kullanmak istiyor. iPhone’u su içerisinde (deniz vb) kullanmayı geçin hele ki tuvalet gibi ıslak zeminlerde cihazını düşüren kullanıcılar için bu önem arz ediyor. Kimi kullanıcı bunu aldığı pahalı koruma kılıfları ile çözmeye çalışsalar da üreticinin sunmadığı bir özelliğin yanında alınan önlem her ne olursa olsun boş oluyor. Bu sebeple iPhone 7’de en çok istenilen özelliklerden birisi su geçirmemesi.

2) USB-C Bağlantı Noktası

Apple yeni USB giriş tipi USB-C teknolojisini 12 inç yeni MacBook ile benimsemiş ve cihaz üzerinde kullanmıştı. Firmalar yavaş yavaş USB-C’ye geçiş yaparken iPhone 7’de de kullanıcılar bu bağlantı noktasını görmeyi umuyorlar. Kısa vadede her ne kadar kullanışlı bir teknoloji olmasa da uzun vadede kesinlikle iPhone 7’de yer alması gerektiğini biz de düşünüyoruz.

3) Daha İyi İşlemci ve Geliştirilmiş 3D Grafikleri

Bu Apple’ın üzerinde kesin olarak çalışacağı bariz bir kısım özellikler arasında. Apple kullanıcıları iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’la 2 GB RAM’in tadını almışken daha fazlasını bekliyorlar. iOS 10’la ve yeni A10 işlemci ile daha iyi grafik performansının yaklanması arzusu içerisindeler. Özellikle iPhone 7 ile birlikte 4 GB RAM beklentisi de oluşmuş durumda.

4) Apple Pay Haricinde NFC ile Ödeme Yapabilme

Apple son iPhone’larını NFC ile donatmış ve Apple Pay ile birlikte NFC ile ödemelerin önünü açmış durumda. Tek şart Apple Pay destekli ödeme cihazının bulunması. Kullanıcılar bunu daha genişletilmiş olabilmesi adına diğer ödeme noktalarının da iPhone’ların NFC’sinin desteğini bekliyorlar. Türkiye’de daha Apple Pay yokken nelerin döndüğünü varın siz düşünün 🙂

5) Kablosuz Şarj

Pek çok firma bu konuda cihazlarını kablosuz şarj desteğini vermeye başladılar ve Samsung başta olmak üzere kimi firma bunu bir süredir yapıyorlar. Apple bu konuda çalışmalarını açıktan açığa sürdürüyor olsa da henüz iPhone’lar üzerinde uygulamaya geçmiş değil. Kullanıcılar bu konuda iPhone 7 ile birlikte uygulamayı görmeyi planlıyorlar.

6) Kırılmaz Safir Ekran

iPhone 6’dan bu yana söylentiler iPhone’lara kırılmaz safir ekranın geleceği yönünde oldu ve bu henüz gerçekleşmedi. Hal böyle olunca kullanıcılar artık kırılmaza yakın safir ekranları iPhone 7 ile birlikte görmeyi umut ediyorlar. Apple Watch’la birlikte Apple bu cam teknolojisini kullanmaya başladı. iPhone 7’de de kullanmaması için hiçbir sebep yok.

7) 5.5 inçden Daha Büyük Ekran

Apple iPhone 6 ile birlikte 4.7 inç ve 5.5 içn iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’la kullanıcılarına göz kırptı ve büyük ekranlı cihazlarla devam ediyoruz dedi. Kimi kullanıcı için bu gelişme yerinde olsa da kimi kullanıcılar için iPhone 5s’den sonra bu sadece abartıdan ibaretti. Ancak sosyal ağlarda konuşulanlara bakılırsa iPhone 7 ile birlikte daha da büyük ekranlı cihaz beklentisi içinde olan kullanıcılar da yok değil. Ancak Apple’ın bu yönde bir adım atacağını sanmıyoruz.

8) Başlangıç Modeli için 32 GB Depolama Alanı

Apple’ın 16 GB üzerindeki ısrarı alışılmış durumda değil. Hele ki 32 GB’ı yok sayarak, 16-64-128 olarak devam eden depolama alanı seçenekleri ile gelen iPhone’lar için artık kullanıcılar 16 GB’ın tarih olmasını ve başlangıç modeli için 32 GB depolama alanı olmasını istiyorlar.

9) Daha İyi Değil, Daha da İyi Bir Kamera

Böyle bir başlık tercih ettik çünkü iPhone’ların kameraları gerçek mana da çok iyiler ancak kimi zaman iyi olmak yeterli olmuyor… Kullanıcılar daha da iyi bir kamera isteği içerisindeler. iPhone 6s’le birlikte 12 megapiksel – 4K kameraya geçiş yapan Apple’ın iPhone 7 ile birlikte bunun çok daha iyi hale getirmesi beklentisi oluşmuş durumda. Özellikle düşük ışıkta kamera performansının daha da iyi olması bekleniyor. Ön kameranın 5 megapikselle kalmamasını, 8 megapiksel bandına yerleşmesini uman kullanıcılar da yok değil…

10) Daha Uzun Pil Ömrü

Üreticiler ne kadar gelişmiş özelliklerde cihazlar sunuyor olsalar da bu özelliklerin yanında pil ömrü gerçekten çok kısa kalıyor. iPhone’larda pil ömrü hemen hemen 1 gün ve altında kalınca kullanıcılar artık daha uzun pil ömrü talebindeler. iPhone 7 ile birlikte daha yüksek mAh bataryanın gelmesi ve pil ömrünün 1 günü aşması beklentisi var.

 

müşteri hizmetleri