Şimdi yükleniyor

iPhone 7’de Kritik Bir Hata Tespit Edildi

iphone-7-ve-7-plus-siparisleri

iPhone 7’de Kritik Bir Hata Tespit Edildi

Son Güncelleme tarihi 20 Eylül 2016 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Apple’ın iPhone 7’lerde farkında olduğu kritik bir hata şimdi kullanıcılar tarafından da tespit edilmiş durumda. Hatanın oldukça komik ama baş ağrısına sebep olabilecek güçte olduğunu belirterek gelin konuyu açalım.

iPhone 7 veya iPhone 7 Plus kullanan kullanıcılar, cihazlarını Uçak Modunu açtıktan bir süre sonra modu kapattıklarında hücresel hizmet kayıpları baş göstermeye başlıyor. Şimdiye dek pek çok kullanıcıda tespit edilen bu hatanın kaynağının Apple tarafından tespit edildiğini belirtelim.

Hücresel hizmet kayıplarının başlamasıyla birlikte Apple’ın müşterilerine SIM kartını çıkartıp yeniden takmalarını söylediğini gerçekten de böylece sorunun çözüldüğünü söyleyebiliriz.

YouTube’da yayınlanan bir videoda Yasser El-Haggan isimli bir iPhone 7 kullanıcıs tarafından soruna dair bir gösterim yapılıyor.

Sorunun hangi iPhone 7’lerde meydana geldiği ise henüz net değil. Çünkü Apple bölgelere göre iPhone 7’lerde Qualcomm veya Intel modem kullanmış durumda. Ülkemizde satışa sunulacak olan iPhone 7’de Intel modemlerin yer almasının beklenildiğini de belirtelim.

Apple’ın sorunun ısrarcı olduğu iPhone 7’leri şimdiden değiştirmeye hazırlandığını belirtelim. Yani Apple her zamanki değişim politikasını bu tip sorunla karşı karşıya olan kullanıcıları için de uygulayacak.

teknik destek