İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin iPhone 6s’e Göre Sunduğu Farklılıklar Neler?

Eğer bir iPhone 6s kullanıcısıysanız ve iPhone 7 almayı düşünüyor ve karar veremiyorsanız işte bilmeniz gereken her şey.

teknik destek

Genel anlamı ile, elbetteki yeni nesil bir iPhone modeli ve “S” serisinden söz edilmiyor oluşu ile iPhone 7’nin her yönü ile iPhone 6s’den farklı olduğunu söylemek mümkün.

Konuyu daha detaylı ele alacak olursak aşağıdaki iPhone 6s’e göre iPhone 7 farklılıklarına gözatabilirsiniz.

iPhone 7’de 3.5 mm Kulaklık Girişi Yok!

Apple’ın belkide en büyük yeniliği. Şimdiye dek her akıllı telefonda yer alan 3.5 mm kulaklık jakı artık iPhone 7 ile tarih olmuş durumda. 6s’e göre belkide en büyük farklılıklardan birisi de bu!

Depolama Kapasitelerindeki Büyük Artış

Apple iPhone 7 ile depolama kapasitelerini tam iki kat arttırmış durumda. iPhone 6s’de 16 GB, 64 GB ve 128 GB olan depolama kapasiteleri iPhone 7 ile 32 GB, 128 GB ve 256 GB olarak yükseltilmiş durumda.

Farklı Renk Seçenekleri

Uzay Grisi renk seçeneği iPhone 7 ile tarih oldu diyebiliriz. iPhone 6s’e göre iki yeni renk seçeniğinin de hayatımıza giriş yapacağını söylememiz mümkün. iPhone 7 ile Gümüş, Altın, Roze Altın, Siyah ve Simsiyah renk seçeneklerine merhaba diyeceğiz.

Simsiyah renk seçeneğin sadece 128 GB ve 256 GB varyantlara özgü olduğunuda söyleyelim.

Daha Hafif

iPhone 6s 143 gram iken iPhone 7 138 gram.

Daha Parlak Ekran

iPhone 7’nin ekran parlaklığı 625 cd / m2 iken iPhone 6s’inki 500 cd / m2. Apple’a göre %25 oranında ekran parlaklığında bir artış söz konusu.

Stereo Hoparlörler

iPhone 7 Apple’ın ilk çift hoparlörlü iPhone modeli.

Daha Dayanıklı

iPhone 7 IP67 sertifikasına sahip ilk iPhone modeli. Toza ve suya karşı dayanıklı. Yani kahve dökülmesi veya su sıçramasına karşın korkmaya gerek yok.

Daha Yüksek Performans

Apple iPhone 7’de A10 Fusion çipe yer veriyor. Bu çip ile iPhone 7’nin A9 çipli iPhone 6s’e göre %40 daha hızlı olduğu şirket tarafından belirtiliyor.

Daha İyi Kamera

iPhone 7’de 4K video, 12 megapiksel fotoğraf, f / 1.8 diyafram, optik görüntü sabitleme ve 7 megapiksel, 1080p ön kamera yer alıyor.

iPhone 6s’de 4K video, 12 megapiksel fotoğraf, f / 2.2 diyafram ve 5 megapiksel, 720p ön kamera yer alıyor.

Her yönü ile daha iyi bir ön ve arka kamera söz konusu diyebiliriz. iPhone 7’deki diyafram ile düşük ışıkta ve loş ortamlarda daha parlak fotoğraflar elde etmek mümkün. iPhone 7’de yer alan optik görüntü sabitleme ise sadece iPhone 6s’de yer alıyor. Böylece iPhone 7 ile fotoğraf veya video çekerken bulanıklığın azaltılması daha yüksek seviyede tutuluyor.

teknik destek