İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’nin Kutu Sızıntısı Beklenirken iPhone 6 SE’ninki Geldi!

Bugün iPhone 6 SE’i tasvir eden, çok kabaca görüntüler su yüzüne çıktı. Sızıntıdaki görüntüler sözde Apple’ın iPhone 7 yerine tanıtacağı iPhone 6 SE’ye ait kutu yer alıyor.

iPhone 7 yerine iPhone 6 SE mi gelir yoksa iPhone 7 isimlendirmesi yerine 6 SE isimlendirmesi mi kullanılacak belirsiz. Ancak son birkaç aydır gelen sızıntılar bu görüntüleri desteklemiyor. Bizim tahminlerimize göre iPhone 6 SE tanıtılmayacak!

Görüntüler tüm detayı ile incelendiğinde aslında montaj olma ihtimali de belirginleşiyor. Muhtemelen kafaları karıştırmak isteyen birisi veya birileri tarafından PhotoShop ile iPhone 6 ve iPhone SE kutuları üzerinde oynama yapılmış, hazırlanmış ve görüntüler sızdırılmış.

Birkaç hafta içerisinde Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 7’nin tanıtılması bekleniyor. iPhone 5 SE’yi tanıtarak, düşük bütçeli ve küçük ekran sever müşterilerine göz kırpan Apple’ın amiral gemisi üzerinde böyle bir şey yapması beklenmiyor. 2014 ve 2015 yılları zaten iPhone 6/6s yılı oldu. 2016 yılıyla birlikte iPhone 7’nin döneminin başlayacağı yüksek ihtimal.

Eğer ki şirket böyle bir adım atacaksa da bunu 2017 yılı Mart etkinliğine saklıyor olabilir. Yüksek performanslı ama amiral gemisi kadar güçlü ve donanımsal özellikte olmayan bu tip cihazını Mart lansmanında tanıtabilir.

Her şeye rağmen, yeniden konumlandırılmış anten çizgileri, 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılarak lightning girişi ile birleştirilmiş hali, 4.7 inç modelinde tek lensli arka kamera ve 5.5 inç geniş ekranlı modelinde çift lensli arka kameranın, en yeni A10 çip ve bu çipe yerleşik A10 hareket yardımcısı, başlangıç seviyesi olarak 16 GB yerleşik depolama kapasitesinin yerini 32 GB’ın alması ve 128 GB üst seviye depolama kapasitesinin 256 GB olması bunlarla birlikte 32, 128 ve 256 GB depolama kapasiteli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın 7 Eylül’de tanıtılması bekleniyor.