Şimdi yükleniyor

iPhone 7s, Cam Kasasından Dolayı iPhone 7’ye Göre Daha Kalın Olacak

iPhone 7 Kamera

iPhone 7s, Cam Kasasından Dolayı iPhone 7’ye Göre Daha Kalın Olacak

Son Güncelleme tarihi 16 Ağustos 2017 by Müşteri hizmetleri

Alman blog Giga’ya göre, Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone’larının önde gelen montajcısı Foxconn içinden ulaşılan bilgiler gösteriyor ki, iPhone 7s ve 7s Plus’ın 7 ve 7 Plus’a göre en az 0.1mm daha kalın olacak.

teknik destek

iPhone 7s ve 7s Plus’ın iPhone 7 ve 7 Plus’a göre daha kalın olmasının nedeni ise tümüyle cam kasa ile alakalı. Alüminyum kasaya göre cam kasanın daha kalın bir yapıda olması böylesi bir artışa neden oluyor. Genel olarak iPhone 7s, daha uzun boylu, daha geniş ve daha kalın olacak.

Özetle iPhone 7’ye göre 7s’in boyutlarının şu şekilde olması öngörülüyor;

  • iPhone 7: 138.31mm x 67.14mm x 7.1mm
  • iPhone 7s: 138.44mm x 67.27mm x 7.21mm

Elbetteki bu bilgiler resmi değil ancak Foxconn’dan geliyor olması sebebiyle dikkate alınacak türden. iPhone 7s’de cam kasanın kullanılacak olması ise tümüyle kablosuz şarj özelliğinden kaynaklanıyor. Alüminyum kasanın kablosuz şarj özelliğini etkileyerek verimi düşüreceğinden dolayı başta iPhone 8’de olmak üzere iPhone 7s ve 7s Plus’ta cam sırtlı kasaya geçiş yapılacağını belirtelim.

Ayrıca, iPhone 7s’de kamera çıkıntısının daha da azaltılacağının bilgisini paylaşalım. Şu anda iPhone 7’nin en çok eleştirilen yönü olan kamera çıkıntısının iPhone 7s ve 7s Plus’ta artan kasa hacmi sayesinde minimize edilmesi bekleniyor.

teknik destek