İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 8’de Ana Ekran (Home) Tuşunda Radikal Değişiklikler Olabilir

iPhone 7’de ana ekran tuşunun değişeceği ve 3D Touch özellikli olacağı haberleri ortalıkta dolaşırken bugün Bloomberg’ten ana ekran butonundaki radikal deşikliğin 2017’ye olacağına dair bir rapor geldi. Bloomberg, Japonya’ya gelen yeni mobil ödeme özelliklere odaklanarak geniş bir rapor yayınladı.

teknik destek

2017 yılının Apple’ın iPhone konusunda 10.yılı olması sebebiyle iPhone 8’de (iPhone 7s de olabilir ) radikal yenilikler olacağı konusunda bütün araştırmacılar hem fikir. Fakat bu yeniliklerin neler olacağı konusunda farklı görüşler var. Yaygın görüşlerden biri de OLED ekran teknolojisi. iPhone 8’in Kavisli bir OLED ekran ile geleceği konusunda pek çok iddia mevcut.

Eğer Apple, 2017 yılında OLED ekrana geçerse muhtemelen dokunmatik bir ana ekran tuşumuz olacak. Ekrana yerleştirilecek parmak izi sensörüne sahip bir ana ekran tuşu ile karşılaşabiliriz. Bunun yanında alt ve üst çerçeveler kaldırılarak iPhone’un ön yüzü tamamen ekran olacak. Böyle bir değişiklik olursa kamera da bu ekrana monte edilmiş olacak. Belki de İris tarama özellikli bir kamera da gelebilir.

Apple’ın tasarım şefi Jony Ive’ın bir kaç yıldır cam tasarım iPhone istediğini söylemesi ve gelecek yılın Apple için 10. yıl olması iddiaları kuvvetlendiriyor. İddilar gelecek yıl çıkacak olan iPhone’un Samsung Galaxy S7 gibi kavisli bir ekrana sahip olacak. 2017 yılın iPhone’u ile ilgili diğer beklentiler ise kablosuz şarj, gelişmiş dokunmatik ana ekran tuşu, iris tarama veya yüz tanıma gibi yeni biyometrik özellikler.

müşteri hizmetleri