Şimdi yükleniyor

iPhone 8’e Ait Kablosuz Şarj Parçası Sızdırıldı!

iPhone 8 Kablosuz Şarj

iPhone 8’e Ait Kablosuz Şarj Parçası Sızdırıldı!

İlk gerçek iPhone 8 parça sızıntısı, kablosuz şarj bileşenini gösteren bir çift resim oldu ve SlashLeaks tarafından paylaşıldı.

Sızıdırılan parçanın ortasında bir şarj bobini yer alıyor ve muhtemelen bu parça harici bir şarj pedi için kullanılacak. Bir ışık yuvası gibi duran parçanın gövdesi sekiz lehim noktasına sahip. AppleInsider, parçanın diğer lightning konektörleriyle karşılaştırıldığında aynı pim sayısına ve aynı zamanda yanlamasına topraklama konektörleri için aynı aralığın olduğunu belirtiyor.

teknik destek

iPhone-8-Kablosuz-Şarj-1 iPhone 8'e Ait Kablosuz Şarj Parçası Sızdırıldı!

Parça, iki büyük çipe sahip ve bobinin maksimum genişlik noktası yaklaşık 2.5 inç ve en uzun noktası yaklaşık 4 inç. Apple’ın yakında tanıtacağı iPhone modeli ile uyumlu olup olmadığı belli değil. Parça için bir diğer olasılık ise, iPhone 8’le birlikte ayrı olarak satılabilecek harici bir şarj aksesuarının bobin düzeneği olabileceği.

Apple’ın parçalarına ait numaralandırma şemasına uyan açık işaretlerin olmaması, SlashLeaks’in bu sızıntısının doğruluğunu tespit etmeyi zorlaştırıyor. Anlayacağınız, bu sızıntının gerçeği yansıtmaması söz konusu. Tek bildiğimiz, parçanın üçüncü bir kablosuz şarj cihazının bir parçası olabileceği.

Ayrıca alt tarafta, aynı parçanın diğer tarafından alınan görüntüde bir etiket görülüyor ve sızdırılan parçanın Qi kablosuz şarj etme şartnamesine uygun olduğu bilgisi yer alıyor. Etikette aynı zamanda 5V ile 12V arasındaki ve 0.6A ve 2A arasındaki voltaj değerleri gösteriliyor.

iPhone-8-Kablosuz-Şarj-2 iPhone 8'e Ait Kablosuz Şarj Parçası Sızdırıldı!

Şubat ayında Apple, tüketici elektroniğinde kullanılan kablosuz şarj teknolojisi için Qi standardının pazardaki adaptasyonunu ve teşviğini sağlayan Kablosuz Güç Konsorsiyumu’na katıldı.

Ayrıca yazımızı tamamlamak adına, Apple’ın Qi kablosuz şarj teknolojisine yer verdiği ilk aygıtının Apple Watch olduğunu söyleyebiliriz.

teknik destek