iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama kapatma açma

3
iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama kapatma açma

Apple kimliği ile iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama açma adımını aşağıdaki görsellerle paylaşacağız. Peki iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl kapatılır?

iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama nedir? Apple kullanıcıları, kullandıkları cihazlarda güvenlik imkanlarının yükseltilmesiyle daha yüksek performanslı bir kullanım gerçekleştirmektedir. Burada belirtilen Apple kimlik doğrulama sisteminde; parolanızın bilindiği durumlarda bile siz istemediğiniz sürece kimse hesabınıza giriş yapamayacaktır.

Apple kimlik doğrulama sistemine sadece iPhone, iPad veya Mac gibi teknolojik altyapılı cihazlar ile ulaşmak mümkündür. Yeni bir aygıtta giriş yapılmak istendiğinde, iki farklı giriş yapmak ve iki bilgiyi de doğru şekilde girmek önemlidir. Bunlar ise parola yani altı haneli doğrulama kodunu içerir. Öncelikle gireceğiniz bu kodla birlikte yeni aygıta güvenmiş olacağınızı doğrularsınız. Kimlik doğrulama, aslında Apple kimliğinde saklanılan önemli kişisel bilgilerin kullanılması açısından da çok önemli bir güvenlik prosedürüdür.

iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama kapatma

Telefonun ayarlarına girelim. Aşağıdaki adımları takip edelim.

  • İlk seçenekte yer almış olan Apple kullanıcı adına dokunun.
  • Parola güvenlik yazan bölüme giriniz.
  • iPhone iki faktörlü doğrulama açmak veya kapatmak için işlem yapınız.
  • Onaylamanız için sizden Apple kimliği şifresini yazmanız istenecek.
  • Eğer iki doğrulamanın şifresini unuttum sorunu yaşayanlar Apple kimliği şifresini bilmeleri yeterli olur. Ya da cihaz faturası varsa! support.apple.com/tr-tr/HT201487
iPhone iki faktorlu kimlik dogrulama kapatma acma-2
iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama kapatma açma
iPhone iki faktorlu kimlik dogrulama kapatma acma-3
iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl kapatılır
iPhone iki faktorlu kimlik dogrulama kapatma acma-4
iPhone iki faktörlü doğrulama nasıl açılır

Apple güvenilir aygıtlar

Güvenilir aygıtlar, aslında Apple markasının iOS 9 ve sonrasındaki sürümlerde gelen iPhone, iPad, iPod touch ve OS X El Capitan veya sonraki sürümde çalışan Mac bilgisayarlarıdır. Burada size ait olan ve farklı bir tarayıcıda oturum açtığınız zaman Apple sisteminden gelen doğrulama kodunun kimliği doğrulamak için kullanılabileceği bildirilecektir.

Güvenilir telefon numaraları

Güvenilir telefon numaraları ise mesaj veya arama yoluyla doğrulama kodu almak istenen numarayı ifade etmektedir. Bunun için en azından bir tane doğru bir telefon numarasının sistem üzerinden onaylanması önemlidir. Aygıtınıza ulaşılamayan durumlarda, bu numara da Apple sistemi için kullanılabilecektir.

iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama nedir sorusuna yanıt olarak tüm sistemlerde kullanılan ek güvenlik yöntemidir.

Son güncelleme:

3 YORUM

  1. İyi günler..İki faktörlü doğrulama açılmasına açılıyor fakat kapatma seçeneği yok mobil olarak dokunduğunuzda veya pc olarak app le kimlik sayfasında hiçbişey olmuyor seçenek kapalı..En kısa sürede tarafıma çözümü sunmanızı rica ediyorum iyi çalışmalar.

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.