İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama kapatma açma

Apple kimliği ile iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama açma adımını aşağıdaki görsellerle paylaşacağız. Peki iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl kapatılır?

teknik destek

iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama nedir? Apple kullanıcıları, kullandıkları cihazlarda güvenlik imkanlarının yükseltilmesiyle daha yüksek performanslı bir kullanım gerçekleştirmektedir. Burada belirtilen Apple kimlik doğrulama sisteminde; parolanızın bilindiği durumlarda bile siz istemediğiniz sürece kimse hesabınıza giriş yapamayacaktır.

Apple kimlik doğrulama sistemine sadece iPhone, iPad veya Mac gibi teknolojik altyapılı cihazlar ile ulaşmak mümkündür. Yeni bir aygıtta giriş yapılmak istendiğinde, iki farklı giriş yapmak ve iki bilgiyi de doğru şekilde girmek önemlidir. Bunlar ise parola yani altı haneli doğrulama kodunu içerir. Öncelikle gireceğiniz bu kodla birlikte yeni aygıta güvenmiş olacağınızı doğrularsınız. Kimlik doğrulama, aslında Apple kimliğinde saklanılan önemli kişisel bilgilerin kullanılması açısından da çok önemli bir güvenlik prosedürüdür.

iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama kapatma

Telefonun ayarlarına girelim. Aşağıdaki adımları takip edelim.

 • İlk seçenekte yer almış olan Apple kullanıcı adına dokunun.
 • Parola güvenlik yazan bölüme giriniz.
 • iPhone iki faktörlü doğrulama açmak veya kapatmak için işlem yapınız.
 • Onaylamanız için sizden Apple kimliği şifresini yazmanız istenecek.
 • Eğer iki doğrulamanın şifresini unuttum sorunu yaşayanlar Apple kimliği şifresini bilmeleri yeterli olur. Ya da cihaz faturası varsa! support.apple.com/tr-tr/HT201487
iPhone iki faktorlu kimlik dogrulama kapatma acma-2
iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama kapatma açma
iPhone iki faktorlu kimlik dogrulama kapatma acma-3
iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama nasıl kapatılır
iPhone iki faktorlu kimlik dogrulama kapatma acma-4
iPhone iki faktörlü doğrulama nasıl açılır

Apple güvenilir aygıtlar

Güvenilir aygıtlar, aslında Apple markasının iOS 9 ve sonrasındaki sürümlerde gelen iPhone, iPad, iPod touch ve OS X El Capitan veya sonraki sürümde çalışan Mac bilgisayarlarıdır. Burada size ait olan ve farklı bir tarayıcıda oturum açtığınız zaman Apple sisteminden gelen doğrulama kodunun kimliği doğrulamak için kullanılabileceği bildirilecektir.

Güvenilir telefon numaraları

Güvenilir telefon numaraları ise mesaj veya arama yoluyla doğrulama kodu almak istenen numarayı ifade etmektedir. Bunun için en azından bir tane doğru bir telefon numarasının sistem üzerinden onaylanması önemlidir. Aygıtınıza ulaşılamayan durumlarda, bu numara da Apple sistemi için kullanılabilecektir.

iPhone iki faktörlü kimlik doğrulama nedir sorusuna yanıt olarak tüm sistemlerde kullanılan ek güvenlik yöntemidir.

teknik destek

8 Yorum

 1. gizemkubos gizemkubos 17 Aralık 2019

  Oku faktörlü koruma pasif nasıl kontrol edebiliriz ?

 2. Alper Alper 12 Ekim 2019

  İki faktörlü doğrulamayı kapat seçeneği kaldırıldı. varsa çözümü olan yazabilir.

  • Müşteri hizmetleri Müşteri hizmetleri 12 Ekim 2019

   Yeni düzenlemede zorunlu hale getirildi ve Google’ un da bazı hizmetlerinde zorunlu hale geliyor. Numara kaldırma denenebilir.

 3. ömer ömer 8 Eylül 2019

  çift faktörlü koruma pasif kardeşim. müdahale edilemiyor. açık görünüyor sürekli. apple yeni mi yaptı bunu bilmiyorum. başka bir yolu var mı?

  • Müşteri hizmetleri Müşteri hizmetleri 9 Eylül 2019

   Pasif görünüyorsa yazılımda sorun olabilir. iTunes kullanılarak PC bağlantı yapıldığında işlem yapabiliyor musunuz? (yazılım güncelleme veya geri yükleme)

 4. Fahri Fahri 29 Mart 2019

  İyi günler..İki faktörlü doğrulama açılmasına açılıyor fakat kapatma seçeneği yok mobil olarak dokunduğunuzda veya pc olarak app le kimlik sayfasında hiçbişey olmuyor seçenek kapalı..En kısa sürede tarafıma çözümü sunmanızı rica ediyorum iyi çalışmalar.

  • Müşteri hizmetleri Müşteri hizmetleri Yazar | 30 Mart 2019

   Seçenekler pasif mi görünüyor?

 5. Mehmet asuk Mehmet asuk 23 Şubat 2019

  İki faktörlü uygulamadan nasıl çıkacam sizin yaptığınız poroğramların ta

Yorumlar kapatıldı.