İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone internet hızı yavaşlama ve hücresel veri etkinleştirme sorunu iOS 12.1.2 ile çözüldü

Apple’ dan yeni iOS güncellemesi geldi. Güncellemede dikkat çeken Türkiye ibaresi oldu. iPhone XS, Max ve iPhone XR iOS 12.1.2 hücresel veri etkinleştirme sorunu ve iPhone internet hızı yavaşlama çözüldü.

teknik destek

iOS 12.1.2 güncellemesi Türkiye ibaresini gördünüz mü? Yeni iPhone telefonlarda hücresel veri etkinleştirme ve bağlantı sorunları için Apple yeni bir sürüm yayınladı. Güncelleme boyutu 60 MB ile 100 MB arasında.

iPhone internet hizi yavaslama-3
iPhone internet hızı yavaşlama ve hücresel veri etkinleştirme sorunu

iOS 12.1.2 özellikleri

Güncellemenin temeli iki şeye dayanıyor. Biri iPhone XS, XS Max ve iPhone XR eSIM etkinleştirme hatası ve bir diğeri ise bu modeller için hücresel bağlantı etkinleştirme sorunu ve wifi bağlantı sorunu çözüldü. 

Neydi iki sorun? Hücresel veri açılmıyor veya kapanıyor. Wifi ve hücresel internet çekim zayıflığı. Rapor edilen sorunda internet hızında düşüş olduğu söylenmekteydi.  

iOS 12.1.2 yenilikleri olarak bu ikisi dışında her hangi bir şey dikkat çekmiyor. Genel güvenlik yaması ve performans için iyileştirmeler içeriyor.

iOS 12.1.2 özellikleri detaylarına Apple güncelleme sayfasından ulaşabilirsiniz.

iOS 12.1.2 şikayet ve iOS 12.1.2 sorunları ile karşılaşırsanız yorum bırakmayı ihmal etmeyiniz. iOS 12.1.2 yükleme sorunuyla karşılaşanlar aşağıdaki görsellere bakabilir. Genel öneri cihazı fabrika ayarlarına döndürüp denenmesi. Sorun hala devam edenler için iTunes ile sıfırdan yazılım yüklemesi yapılması.

iPhone internet hizi yavaslama-2

iPhone internet hızı yavaşlama sorunu

iPhone internet hızı yavaşlama sorunu! Bu sorun bazı kullanıcılara göre bu iki model dışında da görüldü. iPhone 6s, iPhone 8 ve iPhone 7 modellerinde çok az sayıda kullanıcıda görüldüğü iddia edilmekte.

Sizde iPhone internet hızı yavaşlama sorunuyla karşılaştınız mı?

teknik destek