İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone Kurtarma Modu Nedir? Bir iPhone Kurtarma Modu’na Nasıl Alınır?

Kurtarma Modu, iTunes tarafından tanınamayan veya Apple logosunda takılı kalmış olan bir iPhone’u (veya iPad’i) kurtarmak için yararlı bir yoldur. DFU Modu’ndan biraz daha farklıdır; daha modülerdir ve yazılım ve benzerleri ile bağlantı kurmak için kullanılır; kurtarma modu verilerinizi silmeden en son iOS sürümünü temiz bir şekilde yükleme yapmaya yarar.

teknik destek

iPhone’unuzu Kurtarma Modu’na nasıl alabileceğinizi aşağıda açıkladık.

iPhone’u Kurtarma Modu’na Alma

iTunes’in en yeni sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Güncel değilse güncelleme işlemini gerçekleştirin. En sonunda iTunes’i kapatın.

Lightning bağlantı kablosunu kullanarak iPhone’unuzu PC’nize veya Mac’inize bağlayın ve iTunes’i açın.

Güç ve ana ekran düğmelerine aynı anda basın ve basılı tutun. Bir süre sonra Apple logosunu göreceksiniz ancak tuşlara basılı tutmaya devam edin; Kurtarma Modu ekranını görene kadar bekleyin.

(iPhone 7 veya 7 Plus’da, cihaz kapalıyken çalışmayan ana ekran düğmesi yer almaktadır. Bu cihazlardan herhangi birisine sahipseniz, ana ekran ve güç düğmesi yerine güç ve ses kısma düğmelerine birlikte basmanız ve basılı tutmanız gerekir. Bu iki düğmeye Kurtarma Modu ekranını görene kadar basılı tutun.)

iTunes size “Geri Yükleme” veya “Güncelleme” seçeneğini sunacaktır. Güncelle seçeneğine tıklamalısınız. Mümkünse, iTunes en son sürümü aygıtınıza yükleyecek ancak tüm verilerinizi koruyacaktır.

teknik destek