iPhone Sahiplerinin Neredeyse Üçte Biri 4 inç Ekranı Tercih Ediyorlar

4-inc-iphone

Mixpanel’in araştırmasına göre, hala milyonlarca insan 4 inç iPhone kullanıyorlar. Mixpanel yaptığı araştırma sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Sonuçlar ise oldukça şaşırtıcı. Yaklaşık 1.5 yıldır 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone’larla piyasada yükseliş gösteren Apple’ın 4 inç iPhone‘ları halen milyonlarca insan tarafından tercih ediliyor. Araştırmaya katılanların %19’undan fazlası iPhone 5s, %7.53’ü iPhone 5 ve neredeyse %6’sı iPhone 5c kullanıyorlar.

teknik destek <

Apple‘ın 4 inç iPhone hayranları hala mevcut. Apple CEO’su Tim Cook, 2016 mali yılı birinci çeyrek sonuçlarını duyurulduğu konferansta eski nesil iPhone sahiplerinin %60’nın halen iPhone 6 ve iPhone 6s’e geçiş yapmadığı bilgisini paylaşmıştı. Araştırma sonuçları Tim Cook’un söylediklerini doğrular nitelikte.

Yine de raporda 4.7 inç iPhone 6‘nın %35.23 ile zirvede olduğunu belirtelim.

iphone-kullanim-oranları

Son söylentiler ve analistlerin yaptığı açıklamalar Apple’ın Mart ayında düzenleyeceği etkinlikle 4 inç ekranı ile yeni iPhone modelini (iPhone 5se) tanıtacağını gösteriyor. Apple’ın bu adımı 4 inç ekran boyutunu tercih eden kullanıcılarını yeni iPhone almaya sürükleyecek gibi de duruyor.

müşteri hizmetleri