iPhone ve iPad ile YouTube’dan Video İndirme Nasıl Yapılır?

YouTube-Video-indirme

YouTube’dan video indirme işlemini doğrudan bir uygulama vasıtasıyla yapabilme yeteneğine sahip olmak zor olabilir çünkü App Store’da böyle uygulamalara genelde Apple tarafından yer verilmiyor. Yer verilse dahi bu kısa süreli oluyor çünkü Apple’dan önce YouTube ekibi bunu engelliyor.

teknik destek

Neyse ki, sorunsuz çalışan bir yöntem mevcut. Bunun için öncelikle ‘Documents 5’ adlı uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Çünkü bu uygulama bir YouTube videosunun url bağlantısını kullanarak indirme işlemi yapabilmenizi ve videoyu kamera rulonuza aktarmanıza olanak tanır. Uygulamayı buradan devam ederek indirebilirsiniz.

iPhone ve iPad ile YouTube’dan Video İndirme Uygulaması

Uygulama indirildikten sonra, uygulamanın sağ alt köşesinde bulunan küçük tarayıcı simgesini dokunu (küçük bir pusula gibi görünen simge). Documents 5 içindeki tarayıcıya girdikten sonra ‘savefromnet’ yazarsanız, Google aramanızın en üstünde Savefrom.net web sitesi karşınıza çıkacaktır.

Web sitesini açın ve ardından indirmek istediğiniz videonuzun URL’sini almak için ana ekran düğmesine bir kere dokunun.

YouTube Video Bağlantısını (URL) Bulma

YouTube videonuzun URL’sini bulmanın iki yolu vardır. En kolay yol, doğrudan Safari tarayıcısından (veya kullandığınız herhangi bir tarayıcıdan) URL’yi almaktır. Bu sadece, istediğiniz videoyu bulmanız ve parmağınızı üst kısımda yer alan URL kısmındaki adres üzerine basılı tutmanız ve ardından kopyala demenizle ilgilidir.

Bununla birlikte, iOS cihazınızda YouTube uygulamasını kullanıyorsanız, ‘Bağlantıyı Kopyala’ yapabilmenizi sağlayan bir açılır menüyü görüntülemek için küçük bir okla gösterilen paylaş simgesine dokunun.

YouTube’dan Video İndirme

Bağlantıyı bulduğunuz herhangi bir yöntemle kopyaladıktan sonra, Documents 5’i yeniden açın ve bağlantıyı Savefrom.net anasayfasında yer alan beyaz dikdörtgen kutunun içine yapıştırmak için, beyaz kutuya hafifçe vurup parmağınızı basılı tutun yapıştır seçeneğine dokunun ve en sağdaki ikona bir kere dokunun.

URL’yi ekledikten sonra yeşil işareti tıkladığınızda videonun küçük resmi ve kalite seçenekleri ekrana gelecektir. İstediğiniz kaliteyi seçin ve yeşil indir / download düğmesini dokunun.

Videonuzu şimdi indirmek üzere bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Gelen ekranda sağ üst köşede yer alan ikona dokunun ve Save Page seçeneğine dokunup sağ üst köşeden done seçeneği ile devam edin. İndirme işlemi şimdi başlayacak. Büyük bir dosya indiriyor olabileceğini unutmayın. Bu nedenle, büyük bir indirme için Wi-Fi bağlantınızın aktif olduğunuza ve mobil verinizin yeterli olduğundan emin olun.

Video indirmeyi tamamladığında, ekranın en alt sağ köşesinde yer alan İndirilenler / Downloads ikonuna dokunarak indirilen videoyu görebilirsiniz.

Şimdi videoyu tam olarak iPhone’umuza aktarma zamanı. Downloads / İndirilenler klasöründe iPhone’unuzun Fotoğraflar uygulamasına aktarmak istediğiniz videoyu aktarmak üzere sağ üst köşede yer alan Edit seçeneğine dokunun. Aktarmak istediğiniz video veya videoları seçin. Alt menüde yer alan Move yani Taşı seçeneğine dokunarak aktarma işlemini yapın.

Artık bir YouTube videosunu iOS cihazınıza başarıyla indirmiş bulunuyorsunuz. Her ne kadar bu süreç ilk bakışta biraz karmaşık görünse de bir kere yapıldıktan sonra ikincisini yapmak oldukça kolaydır.

müşteri hizmetleri

2 Comments

  1. Bunun yerine, Telegram indirip YouTube botu eklerseniz attığınız linki video olarak size gönderiyor. Hem basit hem sorunsuz.

Comments are closed.