İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone X’de Çentiği Gizlemekten Daha Fazlasını Yapan Sihirli Duvar Kağıdı

iPhone X, ekranının üst kısmındaki çentiği ile pek çok kullanıcı tarafından eleştirildi ancak 3 Kasım’da piyasaya çıkışı ile telefonunu eline alan milyonlarca kullanıcının çentik ile ilgili görüşlerinin değiştiği görülüyor. iPhone X, sahip olduğu çentik ile diğer uçtan uca tam ekranlı akıllı telefonların tasarımından ayrılan bir tasarıma sahip.

teknik destek

Elbette halen iPhone X’in çentiğinden hoşlanmayan pek çok kullanıcı var ve çentik sorununu ortadan kaldıran pek çok uygulama App Store’daki yerini almaya başladı.

iPhone X’in çentiğini ortadan kaldıran uygulamaların yanında birtakım duvar kağıtları mevcut ki bugün paylaşacağımız duvar kağıdı iPhone X’in çentiğini gizlemenin yanında çok daha fazlasını yapıyor.

Tasarımcı Nakatani, iPhone X’in çentiğini gizlemekle birlikte uygulama klasörlerinin arka planını ve Ana Ekran’da ekranın alt kısmında yer alan Dock’ı da gizleyen sihirli duvar kağıtlarını paylaştı.

iPhone X için tasarlanan sihirli duvar kağıdının farklı renkleri de mevcut. Duvar kağıtlarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz. Bu noktada, duvar kağıdını vadedildiği gibi kullanabilmeniz için iOS’un “Şeffaflığı Azalt” özelliğini etkinleştirmeniz gerektiğini hatırlatalım. Bunun için Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Kontrastı Artır menüsünden Şeffaflığı Azalt seçeneğini etkin hale getirmeniz gerekiyor.

müşteri hizmetleri