İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR’ın Özçekim Sorunu Gideriliyor!

Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR’ın ön kamerasına iOS 12.1 ile birlikte önemli bir özellik geliyor. İşte iOS 12.1 ile birlikte yeni iPhone modellerinin ön kamerasına gelecek olan özellik!

teknik destek

Yeni iPhone modelleri henüz ülkemizde satışa sunulmamış olsa da Apple yeni iPhone modellerine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Yeni iOS sürümü olan iOS 12.1 üzerinde çoktan çalışmaya başlayan Apple yeni iPhone modellerinin eleştirilen o özelliğini iOS 12.1 ile kaldırıyor. 

iOS 12.1 Beta 5 Yayınlandı!

iOS 12 ile birlikte gelen yeni özellikte yeni iPhone modellerinin ön kamerasıyla çekilen fotoğraflarda kişilerin cildi aşırı düzleştiriliyordu. iPhone X’a göre daha fazla düzeltme uygulayan yeni iPhone modellerinin bu özelliği pek çok kullanıcı tarafından eleştiriliyor. 

iphone-xs-iphone-xs-max-ve-iphone-xrin-ozcekim-sorunu-gideriliyor-2

Smart HDR özelliğinde bulunan bir hatadan dolayı kaynaklanan bu sorun gelen bilgilere göre iOS 12.1’de düzeltilecek. Edinilen bilgilere göre gelecek olan yeni güncellemede yeni iPhone modelleri tarafından yapılan özçekimler daha detaylı ve daha kontrastlı hale gelecek. 

Yeni iPhone’ların Can Sıkan Sorunu Gideriliyor!

Smart HDR özelliği hiç şüphesiz arka kamerada daha iyi sonuçlar veriyor. Ön kamerada da iyi sonuçlar vermesi beklenen Smart HDR özelliği bir hatadan dolayı iyi sonuçlar veremiyordu. Yeni iOS sürümüyle birlikte bu hata tarihe karışacak ve kullanıcılar daha iyi özçekimler çekebilecekler. 

teknik destek