Şimdi yükleniyor

Kanal sinyal bulunamadı ne demek?

Kanal bulunamadı ne demek?

Kanal sinyal bulunamadı ne demek?

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Sinyal bulunamadı dendiğinde akla ilk televizyonda sinyal yok geliyor. Daha çok uydu alıcıda değilde Smart TV’ de sinyal yok / sinyal bulunamadı yazısıyla karşılaşıyoruz. Birde telefonda bu şekilde hatanın çıkabildiğini belirtelim.

teknik destek

Sinyal bulunamadı, çanak anten ile televizyon arasında sinyalin olmadığını veya ilgili kanalda yayın sorunu olduğu anlamına geliyor. Normalde çoğu uydu alıcılı televizyonlarda sinyal yok şeklinde çıkmakta.

Kanal bulunamadı ise yine bağlantının olmadığını yayında bir aksaklık da olabileceğini göstermekte. Eğer özellikle bir kanalda ya da bir kaç kanalda bu hata varsa kesinlikle ya yayında ya da sinyal seviyesinin yetersiz olduğunda bu durumla karşılaşılmakta.

Smart TV kanal bulunamadı

Bazen yanlış bir işlemler tüm kanalları silebilir veya uydu ayarlarının kurcalanması ile ilgili frekans değerlerinin değişmesine neden olabiliyoruz. Tabi çanak, kablo ve lnb’ de sorun yoksa.

Tüm bağlantılarda sorun yok ve kablo / uydu sinyali yüksek ise yeniden kurulumu başlatınız. İsterseniz tüm kayıtlı kanalları fabrika ayarlarına döndürmek suretiyle sıfırdan kurulum işe yarayabilir.

Kurulumda Türksat 4A seçilerek işlem yapılmalı. Yoksa Türksat 1C denenebilir. Manuel değerlerde girilip kurulum tamamlanabilir.

Digiturk ve Tivibu sinyal bulunamadı

Bu tarz cihazlarda ilk işlem internet bağlantısının veya uydu kablosunun kontrol edilmesi. Tüm kanallarda sorun varsa yeniden kurulum gerekebilir.

Anlıyorsanız yazılım yüklemesi de denenebilir. Harici uydu alıcıları test etmek için başka bir yerde deneyin.

Tüm destek hizmetini ilgili ürün çağrı merkezinden yardım alabilirsiniz.

teknik destek