Lenovo 12 inç Retina MacBook Benzeri Yoga 900S Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

Lenovo-Yoga-900S

2016 CES fuarında firmalar peş peşe ürünlerini göstermeye ve birbirinden ilginç yeniliklerini duyurmaya devam ediyorlar. Şirketlerin özellikle Apple kullanıcılarını hedef alan aksesuarları ile birlikte elbette Apple kullanıcılarını kendilerine çekmek için attığı adımlar da yok değil.

teknik destek

Lenovo bugün Yoga 900S dizüstü bilgisayarını tanıttı. 12.8 mm inceliği ile o dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı. üstelik dönüştürülebilir yapıya sahip. Dizüstü bilgisayar 900S tıpkı Retina MacBook (992gms) gibi 999g gövdeye sahip. Bu sayede biraz daha hafif ve biraz daha etkileyici görüntüsü ile dikkat çekiyor.

Yoga 900S, Retina MacBook’a göre 0.5 inç daha küçük ekrana sahip. Bu da Retina MacBook’dan daha hafif olmasının asıl sebebi olarak gösteriliyor. Yoga 900S tek şarjla 10.5 saate kadar sürdürülebilir pile sahip ve Intel’in son nesil Core M7 işlemcisine sahip.

12 inç MacBook tek USB-C girişine sahipken Yoga 900S 2 adet USB bağlantı noktasına sahip. Retina MacBook’un en büyük eksiği USB bağlantı noktasındaki sınırlı yapısıydı. Lenovo daha fazla USB bağlantısı noktası sunarak Apple’a göre bir farklılık ortaya koymuş durumda. Yoga 900S’in ekranı ayrıca herhangi bir stylus kalemide destekliyor.

Kağıt üzerinde Yoga 900S Apple’In yeni 12 inç Retina MacBook’una göre daha iyi bir dizüstü bilgisayar olarak görülebilir. Yoga 900S 1.099 dolardan başlayan fiyatlarla Mart ayından itibaren, altın ve gümüş renklerde satışa sunulacak. Apple’ın da bu Mart ayında ikinci nesil Retina MacBook’u tanıtacağı iddia edilirken Lenovo’nun bu kararı oldukça tartışılabilir. Bakalım nasıl bir rekabet ortaya çıkacak.

müşteri hizmetleri