MacBook Pro’da Yer Alacak Olan Touch ID için Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!

macbook_pro-touch-id

Apple’ın 27 Ekim’de düzenleyeceği “hello again” etkinliğinde tanıtılacak olan yeni nesil MacBook Pro’nun Touch ID’ye sahip olacağı gelen bilgiler arasında. Elbetteki bu Touch ID’nin iPhone veya iPad’deki gibi değil klavyenin üst kısmında, fonksiyonel düğmelerin yerini alacak olan olan OLED dokunmatik ekran barının üzerinden sağlanacak.

teknik destek

macOS Sierra 10.12.1’in yayınlanmasıyla da kaynak kodlardan Touch ID’ye dair detaylar çıkartılmış durumda. Kaynak kodlarından elde edilen Touch ID simgeleriyle Apple’ın nasıl bir sunum gerçekleştireceği de belirginleşmiş oldu.

Bu simgelere daha yakından bakalım;

macbook-pro-touch-id

Apple, Sistem Tercihleri’ne de benzer bir asma kilit simgesi ile özel bir menü oluşturmuş. Tüm bunlarla birlikte yeni nesil MacBook Pro’da bir Touch ID’nin yer alacağını söylemek artık hayali değil diyebiliriz.

Apple’ın MacBook Pro’da fonksiyonel düğmeleri kaldırması, bu düğmelerin yerini alacak olan OLED dokunmatik ekran barı ile Touch ID olmak üzere pek çok verimli detayı bizlere sunması öngörülüyor.

Apple’ın 27 Ekim’de sadece yeni nesil MacBook Pro’yu değil, yeni kablosuz AirPods’u ve Apple Watch Nike+’ın satışlarının startını verecek. yeni 5K ekranlı iMac’in ise 2017 yılına kaldığı gelen bilgiler arasında.

Elbetteki her zaman olduğu gibi, Apple’ın etkinliğine dair tüm detayları sizlere an be an aktarıyor olacağız.

müşteri hizmetleri