İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MacBook’lar için Opera Web Tarayıcısına Güç Tasarruf Modu Geliyor

Son günlerde yaptığı yeniliklerle başta Safari, Chrome, Firefox olmak üzere pek çok web tarayıcısına meydan okuyan Opera ilginç bir şekilde yükselişini sürdürmeyi hızlandırmayı planlıyor gibi duruyor. En son ücretsiz VPN özelliğini getiren Opera şimdi de MacBook’lar için web tarayıcısına güç tasarruf modunu getirme planları yapıyor.

teknik destek

Daha fazla web gezinmesi için tasarlanan güç tasarruf modu ile güç tüketimini yükselten özelliklerin sınırlandırılması ve böylece pilin ömrünün korunması hedefleniyor. Bu şekilde normal bir web tarayıcısı ile sadece webde gezinmede 6-7 saati bulan pil ömrünün çok daha  iyi hale getirilmesi en az +1 saatin kazanılması hedefleniyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada en az +3 saat gibi ciddi bir pil ömrünün kazanılmasının hedeflendiği belirtiliyor. Elbetteki Mac’inizin pil durumuna göre bu süreç değişkenlik gösterebilir ancak genel anlamda özellikle pil düşmanı Chrome’a göre Opera’nın bu özellik ile bir başarı elde etmesi mümkün olabilir.

Opera’nın bu yeni ve eşsiz özelliğini önceden deneyimlemek için Geliştirici sürümünü indirebilirsiniz.

Zaten Mac kullanıcıları Safari ile pil ömrünü maksimum düzeyde tutabiliyorlar. Ki genel olarak standart bir web deneyimine sahipseniz Chrome veya diğer web tarayıcılarından uzak durmanızı öneririz.

teknik destek